filler image

Про проект

Сектор централізованого теплопостачання в України перебуває в надскладному технічному та фінансовому становищі, тому потребує значних інвестицій в енергоефективність, підвищення якості послуг, що надаються споживачам, зміцнення фінансової стійкості підприємств комунальної інфраструктури.

Тому, Урядом України в 2012 році було ініційовано Проект «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», який буде реалізовуватися за рахунок позикових коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) й Фонду чистих технологій (ФЧТ).

Для участі в проекті було відібрано ряд підприємств сфери житлово-комунального господарства, в тому числі й КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго».

Рішенням сесії Вінницької міської ради від 27 червня 2014 року №1779 була надана підтримка участі КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго” у Проекті «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» та надання повноважень генеральному директору на підписання відповідних Угод.

filler image

26 травня 2014 між Україною та Світовим Банком підписані Угоди про позику №8387-UA (між Україною та МБРР на суму 332 млн.дол.США) та №TF016327(між Україною та ФЧТ на суму 50 млн.дол.США) на впровадження проекту "Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України", крім того 18 серпня 2014 між Україною та МБРР і ФЧТ підписані Угоди про реалізацію проекту.

20 листопада 2014 підписані Договора про субкредитування № 13010-05/99 між Україною та підприємством щодо використання суми позики МБРР в розмірі 36,69 млн.дол.США. та № 13010-05/100 між Україною та підприємством щодо використання суми позики ФЧТ в розмірі 6,75 млн.дол.США. Загальний бюджет Проекту 43,44 млн.дол.США.

Метою реалізації Проекту є підвищення енергоефективності та надійності системи централізованого теплопостачання за рахунок оновлення основних виробничих засобів, автоматизації виробничих процесів, скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів, зменшення теплових втрат та нераціонального споживання теплової енергії у споживачів, поліпшення якості та надійності послуг, що надаються, зміцнення фінансової стійкості підприємства, скорочення викидів парникових газів в навколишнє середовище тощо.

Проект «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» складається із наступних компонентів, що планується реалізувати в місті Вінниця:

 • Реконструкція котельні (ТЕЦ-4 “Аврора”) з встановленням міні-ТЕЦ.
 • Реконструкція теплових мереж.
 • Влаштування 220 ІТП та встановлення лічильників обліку теплової енергії.

 • За умовами Угод - термін реалізації Проекту заплановано з 2015р. по 2020р.

  Виконання робіт по Проекту, а саме закупівля товарів, робот, консультаційних послуг за рахунок коштів Позики, будуть здійснюватись відповідно до методів, правил та процедур Всесвітнього Банку, після публікації спеціальних оголошень про закупівлі в електронних бюлетенях на офіційному веб-порталі ООН Development Business та на національному загальнодержавному веб-порталі з державних закупівель.

  Обговорення


  Стислий зміст заходів  Презентація.
  Фінансування Світовим Банком проекту.

  Актуальні теми: відеороз’яснення