Швеція / SUDH
КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» та Вінницька міська рада в 2019 році подали спільну заявку щодо участі в програмі «Швеція-Україна підтримка централізованого теплопостачання» (далі – програма SUDH), яка сприяє розвитку та демонстрації сучасного й енергоефективного централізоване теплопостачання, диверсифікації паливних джерел для генерації теплової енергії та зменшенню споживання викопного палива.

Детально про програму SUDH можна ознайомитись на сайті НЕФКО за наступним посиланням https://dh-ukraine.nefco.int/ukr/sudh/sudh-vision-statement/

З метою розробки попереднього ТЕО Проєкту, на початку 2020 року представники НЕФКО разом із командою міжнародних консультантів Sweco, MDI та Теплотехніки здійснено візит у м. Вінниця.

Запропонований демонстраційний проєкт стосується одного району в центральній частині міста. Пропозиція передбачає з’єднання чотирьох малих мереж у більшу та встановлення нового котла на біомасі. Котел на біомасі розроблений для покриття загальної потреби гарячої води в літній період та базового навантаження для взаємопов’язаної системи ЦТ протягом усього року. Оскільки поточні мережі централізованого теплопостачання мають різні температурні режими, пропонується встановити теплообмінники у двох наявних будівлях. Розширення мереж теплопостачання є важливим кроком для подальшого збільшення частки сталого палива серед джерел генерації теплової енергії.

Запропонована інвестиційна програма SUDH

В результаті техніко-економічного обґрунтування для Вінниці було визначено такі інвестиційні компоненти:

  1. Будівництво біопаливної котельні та оновлення чинної котельні на вул. М. Кошки;
  2. Об’єднання мереж чотирьох теплових зон;
  3. Встановлення 49 ІТП;
  4. Впровадження двох теплових підстанцій.

Фінансування проєкту відбуватиметься відповідно до умов програми SUDH, а саме:

  • 5,0 млн євро позика НЕФКО
  • 1,5 млн євро грант від уряду Швеції
  • 3,258 млн євро місцевий внесок м.Вінниці

Загальна інформація про проект у м.Вінниця на сайті НЕФКО

Актуальні теми: відеороз’яснення