Найважливіше для КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго" – це якість і стабільність надання
послуг споживачам.
Тому в роботі застосовуємо лише комплексні підходи. Одне з першочергових
питань – це зменшення витоків у мережах, і, відповідно, зменшення втрат. Тут маємо
не лише досвід, а й чудовий результат. З року в рік втрати зменшуються, а
якість послуг покращується.
Один із заходів, які реалізували силами
підприємства в цьому напрямі, – це система дистанційного моніторингу роботи
ЦТП (центральних теплових пунктів).
Головним було – зробити процес від появи
витоку на об'єкті підприємства до моменту його ліквідації автоматизованим і
максимально скоротити по часу. Тому
прийняли рішення зробити систему дистанційного моніторингу роботи ЦТП.
Фахівці підприємства розробили проєкт, сформували
специфікацію необхідного обладнання та власними силами змонтували його на
об’єктах ЦТП.
Дана система працює вже понад 5 років і встановлена на
56ти теплових пунктах. Вона моніторить технологічний стан обладнання: показує
температуру, тиски, показники лічильника, а також до неї під'єднано датчик
затоплення об'єкта, який спрацьовує, коли виникає навіть найменший порив
всередині будівлі ЦТП чи підтоплення обладнання.
Таких датчиків на кожному тепловому пункті різна
кількість – все залежить від розмірів об’єкта та кількості обладнання.
Моніторинг відбувається кожних 5 секунд і дані надходять
у центральну диспетчерську. Відповідно, в разі відхилення показників, приймаються
рішення для усунення недоліків.
Завдяки цій системі вдається оперативно реагувати на
витоки та інші несправності, попереджаючи масштабні аварійні ситуації на
об'єктах, не втрачаючи при цьому час і зменшуючи витрати, пов'язані з витоками.
КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго" працює в напрямі зменшення втрат, не зупиняючись.
Про інші заходи в даному напрямі розповідатимемо далі.