РОЗПОДІЛЕНА КОГЕНЕРАЦІЯ ЗАБЕЗПЕЧИТЬ БЕЗПЕРЕБІЙНЕ ПОСТАЧАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ СИСТЕМИ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

image

КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» активно готує теплопостачальний комплекс до опалювального сезону - здійснюються реконструкції теплових мереж та мереж гарячого водопостачання, проводяться гідравлічні випробування, виконуються ремонтно-профілактичні роботи на котельнях, ЦТП, ІТП, ремонтні роботи в теплових камерах, проводяться обстеження житлових будинків тощо. Всі роботи виконуються відповідно до затвердженого «Комплексного плану організаційно-технічних заходів підготовки теплового господарства до роботи в опалювальний період 2024-2025рр».

Наразі вже проведено:

- ремонтно-профілактичні роботи на 27 котельнях з 48 ;

- планово-попереджувальні ремонти на 47 ЦТП з 59;

- планово-попереджувальні ремонти на 305 ІТП з 428;

- ремонтні роботи  у 937 теплових камерах із 1408;

- гідравлічні випробування 107,24 км теплових мереж із загальної протяжності 171,6 км у двотрубному виконанні.

Також проводиться повірка приладів обліку теплової енергії, природного газу, електричної енергії і холодної води та реконструкції тепломереж.

Станом на сьогодні, рівень підготовки становить майже 62%.

Та крім планової підготовки, підприємство дбає про те, щоб незалежно від стану енергосистеми країни, у холодну пору року мешканці міста були забезпечені безперервними послугами з теплопостачання і гарячою водою.

Ми вже маємо досвід проходження двох опалювальних сезонів у стані війни, відключень електроенергії та постійних загроз виникнення надзвичайних ситуацій. Ще у 2022 році ми підготувались до випадків виникнення надзвичайних ситуацій -  всі котельні підприємства забезпечені генераторами, за що вдячні міському голові Сергію Моргунову за підтримку щодо їх придбання. Завдяки цьому, в опалювальний період, під час відключення електроенергії, послуга з постачання теплової енергії на будинки споживачів не припинялась.

Також, завдяки  тісній співпраці з USAID_Проєктом_енергетичної_безпеки (ПЕБ) в рамках Меморандуму про взаєморозуміння і співпрацю, минулого року підприємство отримало модульну котельню, яка працює на біомасі і у разі виникнення надзвичайної ситуації, буде забезпечувати теплом тих, хто найбільше цього потребує - заклади соціальної сфери.

Наразі енергетична ситуація в країні стала дуже критична, через зруйновані та пошкоджені ворогом об’єкти генерації, розподілу і передачі електроенергії. Вже застосовуються графіки відключень електроенергії. А з приходом холодів, ситуація може бути ще гірша.

Для забезпечення котелень електроенергією, окрім генераторів, ми у співпраці з USAID Проєкт енергетичної безпеки та з Міжнародною організацією з міграції в Україні -  МОМ ООН, отримали значну технічну і гуманітарну допомогу, дороговартісне технологічне обладнання – п’ять когенераційних установок різної потужності, які забезпечать нас власною електроенергією, та кабельну продукцію, поліетиленові труби, комірки струму та напруги, трансформаторну підстанцію.

Наразі ми працюємо над реалізацією цього проєкту.

Перша когенераційна установка, потужністю 1,5мВт, вже запущена в роботу і одна з котелень підприємства забезпечена електроенергією власного виробництва, цим самим зменшуючи навантаження на загальну енергосистему.

Також тривають роботи із монтажу і підключення решти установок та з прокладання кабельної лінії, яка з’єднає їх між собою і буде створено так званий енергетичний «острів». Після введення в експлуатацію всіх когенераційних установок, найбільші котельні підприємства будуть забезпечені власною електроенергією.

Цей проект є дуже важливим, адже він дозволить не просто генерувати електроенергію, а й направляти її туди, де вона потрібна. Це позитивно вплине на стабільність проходження опалювального сезону в майбутньому. Фактично найбільші наші котельні будуть працювати як своєрідний енергетичний острів, забезпечуючи стабільність надання послуг, незалежно від стану енергосистеми країни.

Спікер – Юлія Дєрбєньова, начальник служби виробничо-технічної та енергоменеджменту



АКТУАЛЬНІ ТЕМИ: ВІДЕОРОЗ’ЯСНЕННЯ


              
;