Двоставковий тариф на послугу з постачання теплової енергії: роз’яснення

image

До  КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» почали надходити звернення від споживачів такого змісту: «Що це за нарахування влітку за теплову енергію (опалення)?»

Роз’яснюємо:

З 1 січня 2009 року для споживачів КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» розрахунок за послугу з постачання теплової енергії здійснюється за двоставковим тарифом (Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.04.2007р. №229-р., Рішення Виконавчого комітету Вінницької міської ради 27.11.2008р. №2852).

Цей тариф передбачає, що жителі міста сплачують за послугу з постачання теплової енергії протягом усього року, але за різними ставками.

Він дозволяє зменшити фінансове навантаження на споживачів в опалювальний період. Наголошуємо, споживачі не сплачують більше!

Двоставковий тариф на послугу з постачання теплової енергії складається з двох частин: "умовно-постійні витрати" та "умовно-змінні витрати" (плата за фактично спожиту теплову енергію).

Умовно-постійну частину тарифу мешканці сплачують протягом усього року. Отримані кошти спрямовуються на придбання матеріалів, розрахунок за ресурси (вода, газ, електроенергія) та сплату різноманітних податків і зборів.

Коли на житлові будинки не подається послуга з постачання теплової енергії, це не означає, що підприємство не працює, роботи не зменшується. Адже підприємство, окрім надання споживачам послуги з постачання гарячої води, готується до нового опалювального сезону. Виконуються роботи з реконструкції тепломереж, проводяться ремонти всього обладнання теплопостачального комплексу - на котельнях, центральних та індивідуальних теплових пунктах тощо. Кожен підрозділ підприємства виконує свою роботу, необхідну для повноцінного функціонування підприємства та надання послуг споживачам.

Але зазначимо, що найбільше навантаження в роботі підприємства припадає саме на зимовий період, коли виробляється і транспортується до будинків споживачів теплова енергія.  

Схема нарахувань двоставкового тарифу наступна:

   квітень (від дня завершення опалювального періоду), травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень (до початку опалювального періоду) — нараховується лише умовно-постійна частина тарифу;

— жовтень (з початку опалювального сезону), листопад, грудень, січень, лютий, березень, квітень (до закінчення опалювального сезону) — нараховується умовно-постійна та умовно-змінна (плата за фактично спожиту теплову енергію) частини тарифу.

Таким чином, з початку нарахувань за послугу з постачання теплової енергії за двоставковим тарифом, змін зазнала тільки сама система нарахувань!

Для довідки: з діючими тарифами можна ознайомитися на сайті КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» за посиланням https://vmte.vn.ua/price_population.html .АКТУАЛЬНІ ТЕМИ: ВІДЕОРОЗ’ЯСНЕННЯ


              
;