Завдяки виведенню кисню з води вдається зберегти внутрішню поверхню трубопроводів теплопостачання від корозії

image

Технологічні вдосконалення допомагають КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» зменшувати корозію трубопроводів та продовжувати їх роботу без ремонту. Завдяки цьому нам вдалося досягнути доволі гарних результатів – за 5 років інтенсивність корозії у тепломережах зменшилась у середньому у 2,5 рази.

Видів та причин корозії існує багато і одним із чинників такого процесу є присутність розчиненого у воді кисню. Іншим руйнівним чинником є вуглекислий газ.

Періодично вінничани спостерігають, як наші ремонтні бригади замінюють тепломережі. Це відбувається в тому числі тому, що вони пошкоджені корозією. Процес пошкодження можна уповільнити, за умови тривалого використання методів знекиснення води. Деаерація – це саме позбавлення від «зайвого кисню та вуглекислого газу».

На наших об′єктах теплопостачання проєктами була передбачена термічна деаерація. Але через низку експлуатаційних причин неможливо було підтримувати необхідні параметри. На деяких котельнях зовсім не були передбачені відповідні установки. І, як наслідок, корозійні процеси пришвидшувались.

В останні роки, на багатьох котельнях підприємства, ми почали використовувати хімічну деаерацію. Її суть - у зв′язуванні  активного  розчиненого у воді кисню та підтримці необхідного, не агресивного балансу вуглекислого газу за допомогою реагентів.

Для цього використовуємо реагенти на установках типу Redox, де реакція за допомогою  каталізатора протікає майже миттєво. Інші установки – це дозуючі станції, які за командою вприскують у трубопровід порцію хімікатів. Від традиційної вакуумної деаерації також не відмовились. Таке поєднання дає змогу ефективно впливати на корозійні процеси у внутрішніх поверхнях трубопроводів теплопостачання.

Хімічною службою підприємства було  розроблено спеціальну програму, визначено цілі та вимоги до обробки води та було налагоджено процес видалення агресивних газів, якими є для труб кисень та вуглекислий газ.

Протягом останніх п’яти років підприємство випробувало декілька методик деаерації. Ба більше, ми проаналізували реагенти від кількох постачальників і визначили найбільш оптимальний варіант. Завдяки цьому вдалося досягнути доволі гарних результатів – за 5 років інтенсивність корозії зменшилась у середньому у 2,5 рази. 

image image image image image


АКТУАЛЬНІ ТЕМИ: ВІДЕОРОЗ’ЯСНЕННЯ


              
;