Що ми зробили за рік, рухаючись шляхом впровадження заходів з енергоефективності?

image

Протягом 2023 року на підприємстві активно реалізовувались проєкти, які дозволяють зменшувати втрати теплоносія, зменшувати фінансові витрати підприємства, отримувати додаткову теплову енергію, покращувати якість надання послуг з постачання тепла та гарячої води споживачам. Це підтверджується і тим фактом, що кількість звернень мешканців щодо відсутності послуг з теплопостачання та гарячого водопостачання зменшилась удвічі.

Зокрема, у міжопалювальний період, КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» провело технічне обслуговування та налагодження устаткування котелень, центральних теплових пунктів, індивідуальних теплових пунктів, проведено гідравлічні випробування теплових мереж.

Було проведено капітальні ремонти найпотужніших котлів на котельнях підприємства, які забезпечують послугами з постачання теплової енергії майже 68 тисяч споживачів, а це не лише більше 400 будинків споживачів, а й 16 дошкільних закладів, 2 лікарні та 12 закладів освіти. Також на 4 котлах було встановлено струменеві пальникові пристрої.

«Це масштабні проєкти, для повної реалізації яких були потрібні і час, і значні ресурси. Завдяки цьому знижено споживання природного газу на 232,7 тис м3 на суму більше ніж 2,240 млн грн», – зазначив генеральний директор КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» Максим Білик

За його словами, завдяки проведеним капітальним ремонтам котлів було досягнуто:

  • покращення технічних характеристик (збільшення ККД), підвищення ефективності та працездатності котлів;
  • зменшення рівня викидів парникових газів;
  • зниження питомих витрат палива для виробництва теплової енергії;
  • подовження строку експлуатації котельного обладнання;
  • підвищення якості надання послуг з теплопостачання та гарячого водопостачання споживачам.

Весною, на двох котельнях підприємства, було встановлено економайзери - установки утилізації тепла димових газів, завдяки яким отримали додаткові 864 Гкал теплової енергії за опалювальний період за рахунок теплоти відпрацьованих димових газів. Це дало можливість скоротити споживання газу на 120 тис м3 за опалювальний сезон на суму 1,164млн грн.

У рамках реалізації інвестиційної програми підприємства, у трьох багатоповерхівках було встановлено індивідуальні теплові пункти (ІТП), які забезпечують автоматизований підігрів гарячої води, належну циркуляцію та раціональний розподіл послуг у будинках між споживачами, що дало можливість вивести з експлуатації 400 м надземних аварійних тепломереж та дахову котельню. Встановлені ІТП дали змогу скоротити споживання газу на 40,5 тис м3 на суму 392,8 тис грн.

На Замості запрацювала нова газова диспетчеризована блочно-модульна котельня, яка надала можливість вивести з експлуатації більше 3 км зношених тепломереж, скоротивши втрати теплової енергії при її транспортуванні. Економічний ефект даного заходу складає 5,7 млн грн на рік.

Також було замінено майже 6,7 км зношених аварійних трубопроводів теплопостачання на нові попередньо ізольовані труби та гарячого водопостачання на сучасні поліетиленові попередньо ізольовані. Разом з реконструкціями тепломереж було виконано роботи з капітальної реконструкції теплових камер із заміною застарілих засувок різного діаметру, фасонних частин трубопроводів, переходів тощо на нове обладнання. Економічний ефект від реконструкцій мереж теплопостачання складає 11,31 млн грн.

Так, на вулиці 600-річчя виконано реконструкцію магістральної тепломережі діаметром 500 мм, через яку від котельні теплоносій подається у розподільчі трубопроводи та яка у холоди живить теплом понад 43,5 тис споживачів.

Впровадження вищезгаданих заходів дозволяє зменшити споживання паливно-енергетичних ресурсів та рівень втрат теплової енергії при її транспортуванні від джерела виробництва до споживача. При цьому покращується якість надання послуг споживачам, зменшуються викиди в атмосферу СО2, збільшується ефективність та надійність системи теплопостачання.

Наразі на КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» сформовано Комплексний план організаційно-технічних заходів на 2024 рік щодо удосконалення технології теплопостачання та підготовки теплового господарства підприємства до роботи в осінньо-зимовому періоді 2024-2025 рр.

ЗВІТ ЩОДО РОБОТИКП ВМЫ²ННИЦЯМІСЬКТЕПЛОЕНЕРГО» В ПЕРІОД 2023-2024рр.

Тож планів і роботи багато, працюємо далі над їх реалізацією.  АКТУАЛЬНІ ТЕМИ: ВІДЕОРОЗ’ЯСНЕННЯ


              
;