Споживачам

ОТРИМАННЯ СУБСИДІЙ І ПІЛЬГ

З 1 травня 2021 року Кабінет міністрів України вніс зміни до правил призначення житлових субсидій. А 19 травня 2021 року Уряд прийняв рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій. Відповідно до прийнятої постанови, домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії з 1 травня 2021 року, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

  • надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);
  • була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);
  • була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації).

Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії. Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).

З ПОСТАНОВОЮ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ № 848  від 21 жовтня 1995р. «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», а також пільг окремим категоріям громадян можна ознайомитись за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/848-95-%D0%BF#Text

Закликаємо споживачів не затримувати в себе кошти, якщо отримуєте монетизовану субсидію чи пільгу, а оплатити їх за призначенням!

Сподіваємося на розуміння споживачів, адже від вчасного розрахунку населення за послуги залежить, в першу чергу, розрахунок теплопостачального підприємства з НАК «Нафтогаз України» за природний газ. Майже 90 % всіх розрахунків споживачів автоматично йде на розрахунок підприємства з НАК «Нафтогаз України» (Постанова КМУ №217). Крім того, підприємству необхідно оплачувати за інші використані ресурси для надання послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання споживачам.

Будьте відповідальними і оплачуйте саме ту суму, яка зазначена у платіжках!