Підприємство


Значна частина міста Вінниця охоплена мережею системи централізованого теплопостачання. Основна частка цієї системи належить підприємству КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго", яке є власністю міської громади м. Вінниці, підпорядковане Виконавчому комітету Вінницької міської Ради. Вінницяміськтеплоенерго початково було створене у вигляді Дирекції об'єднаних котелень та теплових мереж при Вінницькому міському управлінні житлового господарства 4 квітня 1970 року.

Підставою для створення Дирекції були наказ Міністра комунального господарства України від 2 квітня 1970 року та наказ по Вінницькому обласному управлінню житлового господарства від 3 квітня 1970 року. До складу Дирекції увійшли п'ять виробничих дільниць з обслуговуванням котелень та теплових мереж в м. Вінниці та цех централізованого ремонту. Начальником Дирекції було призначено В.А.Дзюбу, головним інженером - Б.Л.Барка. Наказом МЖКГ УРСР від 13.03.85 року підприємство перейменовано в "Вінницятеплокомуненерго" (ВТКЕ). Директором підприємства призначено Б.Л.Барка, головним інженером - В.Ф.Жердецького. З 2001рроку директором ВОДКПТМ "Вінницятеплокомуненерго" призначено В.Ф.Жердецького. З 21.08.2004 року рішенням Вінницької міської Ради № 1818 Від 12.08.2006 року було створено КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго”, яке в даний момент очолює генеральний директор Білик Максим Сергійович.

Image КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго” є природним монополістом в галузі теплопостачання міста Вінниця. Основним продуктом (товаром) підприємства є теплова енергія у формі гарячої води теплових мереж та гарячого водопостачання. Рийок цієї продукції є стабільним на протязі багатьох років. Вироблене тепло повністю продається місцевим споживачам, а саме, на потреби житлового сектору, підприємств та організацій державної та інших форм власності. Тривалість опалювального сезону близько 6 місяців, зазвичай з 15 жовтня по 15 квітня; решта часу вироблена теплова енергія розходжується тільки на гаряче водопостачання. Підприємство ВМР “Вінницяміськтеплоенерго” має всі сертифікати та дозволи, необхідні для виконання робіт з впровадження проекту.

10 грудня 2010 року виповнилось 100 років з дня введення в дію на базі 2-х локомобілів потужністю 90 л/с кожний та 2-х генераторів електричною потужністю 80 кВт кожний центральної електричної станції в м. Вінниці (біля центрального мосту) та мереж електричного освітлення, як для вулиць, так і для приватних абонентів, а в подальшому і для передачі сили для трамваю. Ці роботи були виконані Російським товариством «Загальна Компанія Електрики». Після виконання пуско-налагоджувальних робіт 11 - 12 грудня 1910 року комісія в складі відповідних експертів рекомендувала поставити на розгляд Міської управи питання про можливість прийняття станції та мереж в управління міста. Електростанція дала початок розвитку міських електромереж, водогону м. Вінниці і трамвайного транспорту. З часом електростанція розвивалась і вдосконалювалась, пройшовши роки першої світової війни, революції та Великої Вітчизняної війни. На базі Вінницької електростанції був створений енергокомбінат, а потім в 1960 році РЕУ «Вінницяенерго». Електростанція також стала основою створення централізованого теплопостачання в центрі м. Вінниці. В зв’язку з тим, що будівля електростанції збереглась (за винятком деяких прибудов), міською радою за клопотанням КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» видано дозвіл на встановлення на будівлі пам’ятної дошки на честь 100-річчя з дня пуску в експлуатацію першої електростанції в м. Вінниці.