На території КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» відбулося спеціальне об’єктове навчання з реагування на надзвичайну ситуацію

image

Краще попередити надзвичайну ситуацію, ніж ліквідовувати її наслідки. Саме тому періодично на підприємстві проводяться спеціальні тренування та навчання.

Так, у період з 26 по 27  грудня 2019 року в КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» було проведено спеціальне об’єктове навчання на тему: «Організація захисту робітників, службовців та населення при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і ліквідація їх наслідків. Проведення заходів по захисту населення, яке проживає поблизу потенційно-небезпечних об’єктів». 

Мета тренування – відпрацювання дій керівного складу при прийнятті рішення на ліквідацію наслідків аварій, катастроф і стихійних лих; набуття практики командирів формувань цивільного захисту й особового складу при проведенні рятувальних дій у надзвичайній ситуації та виконанні при цьому своїх обов’язків; набуття працівниками підприємства навиків практичних дій в екстремальних ситуаціях, надання допомоги потерпілим, а також користування індивідуальними та колективними засобами захисту.

Перший день навчань, 26 грудня, був організаційним. За легендою, черговий диспетчер отримав повідомлення з департаменту цивільного захисту Вінницької ОДА, що очікується шквальний вітер до 30-35 м/с  з дощем.  Відтак, було зібрано керівний склад підприємства, здійснено постановку завдань посадовим особам на випадок виникнення конкретної надзвичайної ситуації, а також організовано роботу з перевірки особового складу на знання функціональних обов’язків та загальних заходів безпеки, а також на укомплектованість відповідним майном. 

Наступного дня, 27 грудня, був практичний етап навчань. За легендою, охоронець повідомив черговому диспетчеру, що пройшов ураган, внаслідок чого на території підприємства зруйнувалися лінії електропередач, пошкодилися будівлі, сталася пожежа біля котельні, є ймовірність розповсюдження вогню на інші приміщення, крім цього, підтоплено приміщення котельні та є потерпілі. Черговим диспетчером виробничо-диспетчерської служби підприємства було здійснено повідомлення керівництву підприємства й оперативним службам міста про надзвичайну ситуацію. Після прибуття представників ДСНС у Вінницькій області на підприємство було погоджено з керівництвом проведення евакуації.

Далі була здійснена евакуація працівників підприємства з приміщення, розгорнуто штаб надання медичної допомоги потерпілим. Зокрема, здійснювалося надання медичної допомоги потерпілим від підтоплення підвального приміщення фельдшером підприємства спільно з швидкою медичною допомогою, яка прибула на виклик диспетчерської служби.

 Також було ліквідовано наслідки умовної надзвичайної ситуації підрозділами ДСНС у Вінницькій області спільно з формуваннями цивільного захисту підприємства. 

Відтак, було практично відпрацьовано злагодженість дій ДСНС у Вінницькій області, швидкої медичної допомоги та працівників підприємства, які впоралися з поставленими завданнями.

Після ліквідації умовної надзвичайної ситуації, всі охочі працівники підприємства мали змогу потренуватися користуватися вогнегасниками. Це робили на території складу підприємства, яка знаходиться під відкритим небом, під керівництвом навчань.

Один із важливих аспектів навчань – відпрацювання взаємодії з оперативними службами міста. Тож всі дії, як зі сторони працівників КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», так і оперативно-рятувальної служби й швидкої медичної допомоги, які брали участь у навчанні, виконувалися злагоджено, відповідно до плану ліквідації надзвичайних ситуацій.

news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
newsАктуальні теми: відеороз’яснення