На 72 млн. грн. КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» вдалось зменшити свої витрати у 2022 році завдяки впровадженим заходам з енергоефективності

image

 

З року в рік КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» впроваджує та реалізовує заходи з енергоефективності, аби зменшити втрати теплової енергії при її транспортуванні від джерела виробництва до кінцевого споживача та зменшити витрати підприємства. І 2022 рік, не зважаючи на війну, не став винятком щодо діяльності підприємства у цьому напрямку.

До заходів з енергоефективності належать:

- реконструкції тепломереж - аварійні та зношені теплові мережі і трубопроводи гарячого водопостачання замінюються на нові, із застосуванням попередньо-ізольованих труб та сучасних технологій їх прокладання;

 

image

 

- модернізація котелень – заміна застарілого обладнання на сучасне енергоефективне;

 

image

 

- ремонт потужних котлів, яких на підприємстві налічується 14 шт.

 

image

 

- встановлення частотних перетворювачів, які дозволяють економити значну кількість електроенергії, тощо.

 

image

 

Ще одним вагомим фактором зниження втрат з витоками гарячої води є ліквідація ЦТП та улаштування ІТП зі встановленням сучасних теплообмінників, енергозберігаючих насосів, погодозалежного регулювання температури теплоносія систем опалення. Це дало змогу поліпшити якість надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води, збільшити надійність функціонування вказаних систем, різко знизити кількість аварій за рахунок виведення з експлуатації аварійних та зношених мереж.

Внаслідок впровадження сучасних технічних рішень, таких як незалежна схема приєднання споживачів, застосування погодозалежного регулювання, встановлення частотних регуляторів електродвигунів, досягається зниження втрат в мережах та відповідно зниження витрат енергоресурсів (природного газу та електроенергії), мінімізуються затрати на обслуговування та ремонт обладнання.

Якщо говорити мовою цифр, то загальна сума коштів, на яку підприємству за рік вдалося зменшити свої витрати становить 72 млн. грн.

При цьому слід зазначити, що втрати теплової енергії з витоками гарячої води удвічі менші, ніж у 2021році та понад у 4 рази зменшені порівняно з показником 2019 року.

 

image

 

Втрати теплової енергії з підживленням мереж на 20% менше, ніж у 2021 році та на 35% менше у порівнянні з 2019 роком.

 

image

 

Тож підводячи підсумок зазначимо, що теплопостачальному підприємству у 2022 році вдалось значно зменшити втрати теплової енергії та зменшити свої витрати.
Тому продовжуємо рухатись у напрямку реалізації заходів з енергоефективності.Актуальні теми: відеороз’яснення