Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

image

   27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
  Дата 27 січня обрана не випадково, адже саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау, неподалік польського Освенціму.
 Голокост – переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність.
 За офіційними даними протягом Голокосту було вбито до 6 мільйонів євреїв. Загальна кількість загиблих українських євреїв становить близько 2 млн. чоловік. Україна втратила майже 70% довоєнного єврейського населення.
 Як відомо, одразу після окупації України, нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, та знищення євреїв було систематичними і повсюдними.
  У День скорботи та пам’яті схиляємо голови перед тими, чиї життя забрали страшні події тих часів та згадуємо українців, які всіма способами допомагали євреям і, досить часто, платили за це власним життям.Актуальні теми: відеороз’яснення