Реконструкція тепломереж: одне із головних завдань щодо сталого проходження опалювального періоду

image

  Кожного року з квітня по жовтень КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» відповідно до затвердженого Комплексного плану організаційно-технічних заходів підготовки теплового господарства виконує низку робіт щодо підготовки до опалювального сезону. Одним із головних завдань серед запланованих заходів являються  реконструкції аварійних теплових мереж та мереж гарячого водопостачання, на яких в холодну пору року відбувалась найбільша кількість аварійних поривів.   
    Цьогоріч теплопостачальне підприємство виконало заміну тепломереж на понад 20 ділянках.
   Одна із масштабних реконструкцій відбулась на ділянках по вул. Келецька та по вул. Ващука, яка тривала протягом чотирьох місяців.
  Дана реконструкція була не плановою, а неминучою, тому що надалі надавати послуги з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води по існуючим на той момент тепломережам, було неможливо.    Були колосальні збитки для підприємства та відсутність сталих послуг у споживачів.
     Відсутність тривалий термін гарячої води засмучувало та обурювало мешканців даного мікрорайону і ми, як звичайні люди, чудово їх розуміємо. Але виконати дані роботи швидше було неможливо, тому що в реаліях воєнного часу не все залежало від бажання підприємства пришвидшити темпи виконання робіт – відсутність матеріалів у постачальників, порушення логістичних схем доставки матеріалів, здорожчання вартості матеріалів для реконструкції, несприятливі погодні умови (майже місяць йшли дощі) – все це відобразилось на темпах виконання робіт .
  Нагадаємо, що у 2018 році тепломережі по вул. Келецька та вул. Ващука було передано КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» від іншого теплопостачального підприємства в аварійному стані, де систематично відбувались пориви.
   Тому навіть попри важкі обставини, зумовлені війною, на підприємстві було прийнято рішення на даних ділянках виконати заміну майже 1000 м зношених тепломереж у чотирьох трубному виконанні на нові попередньо ізольовані. 
   Відтак, роботи виконані і майже 1500 помешкань споживачів та два дитячих садочки від даних ділянок тепломереж будуть отримувати сталі та якісні послуги з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води.
  КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» не зупиняється на досягнутому і надалі всі зношені аварійні тепломережі, які вичерпали свій термін експлуатації, поступово будуть замінені на сталеві труби «одягнені» у спінену поліуретанову ізоляцію, що дозволить зберігати високу температуру носіїв, забезпечуючи надійний захист труб від негативного впливу зовнішнього середовища, від механічних пошкоджень і деформацій.
    Для довідки: загальна протяжність теплових мереж КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» становить
199,36 км.  Нині вже реконструйовано понад 50% мереж.
   На фото можна побачити процес реконструкції мереж на ділянках по вул. Келецька, вул. М. Ващука: від демонтажу аварійних мереж до прокладання нових  попередньо ізольованих трубопроводів та кінцевий етап – відновлення благоустрою і асфальтно-бетонного покриття.

    Наразі роботи з благоустрою тривають.

image image image image image image image imageАктуальні теми: відеороз’яснення