А ви готуєте власні квартири до наступного опалювального сезону?

image

Опалювальний період 2022-2023 рр. очікується найскладнішим за часи незалежності України і КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» виконує ремонтно-профілактичні роботи на котельнях, ЦТП, ІТП та реконструкції аварійних тепломереж для того, щоб гідно до нього підготуватись.

Але також важливо, щоб і мешканці багатоповерхівок відповідально поставились до підготовки власних помешкань до холодів.

Отже, що потрібно зробити, щоб в холодну пору року в оселях було тепло?

Необхідно утеплити весь периметр стін будинку, від цоколя до коника даху.

При цьому утеплення стін окремої квартири не має сенсу, результат буде тільки при комплексному підході і утепленні всього будинку. Для кращого результату необхідно утеплювати горище також. Такі роботи варто проводити  тільки в теплу пору року.

Також необхідно обов'язково промити систему теплопостачання всього будинку для того, щоб позбавитись бруду, солей та іржі в трубах та радіаторах. Це поліпшить тепловіддачу. Такі заходи мають виконуватися спеціалізованими фахівцями, які мають право на проведення таких робіт.

У під'їзді варто перевірити, щоб всі вікна були цілими – лише тоді будинок не буде втрачати тепло. А двері в під'їзд і в підвал повинні щільно закриватися і обов’язково мають бути оснащені автодоводчиком або звичайною пружиною.

Терміново відновити радіатори опалення сходових клітин згідно з проєктом, якщо вони відсутні з певних причин. Адже, якщо у під’їзді буде тепло, тепло буде і в квартирі.

Особливу увагу варто звернути на справність внутрішньобудинкових системи теплопостачання та постачання гарячої води в будинку в цілому і, за необхідністю, виконати ремонтні роботи.

Надаємо ряд рекомендацій, як підготувати власну квартиру до початку опалювального сезону, щоб у холоди було тепло та комфортно:
     - перевірте, чи немає втрат теплоносія в мережах теплопостачання та гарячого водопостачання. Переконайтеся, що немає свищів або протікання на стиках труб;
    - утеплюйте вікна, якщо вони дерев’яні або замініть на металопластикові. Також не забувайте про утеплення дверей;
    - простір перед радіаторами має бути вільним, вони не мають бути закриті шторами, щільними екранами або меблями;
    - радимо встановити тепловідбивний екран за батареєю, щоб не втрачати тепло через стіну за радіатором;
    - необхідно контролювати вологість у квартирі, вимірюючи її гігрометром. Ідеальною для людини вважається вологість в межах 40-65%. Тому що, якщо в квартирі занадто сухо, то для відчуття комфорту людині треба більш високу температуру, ніж тоді, коли вологість в нормі.

Пам’ятайте, що від ретельної підготовки квартири, будинку в цілому та внутрішньобудинкових системи теплопостачання до наступного опалювального сезону, залежить ваш комфорт у холодну пору року.Актуальні теми: відеороз’яснення