Плата за абонентське обслуговування: роз’яснення

image

Абонентська плата на послуги з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води  – це види платежів, які відображено окремими позиціями у платіжках за житлово-комунальні послуги і які необхідно оплачувати щомісяця протягом року.

Абонентська плата нараховується всім абонентам багатоповерхівок: і тим, хто користується послугами з постачання теплової енергії і гарячого водопостачання, і тим, хто має індивідуальне опалення та гарячу воду.

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», якщо співвласники будинку не обрали до 1 листопада 2021 року модель договору (індивідуальний, колективний, договір з ОСББ як колективним споживачем), то індивідуальний договір приєднання вважається укладений.

За вказаною моделлю договірних відносин плата виконавцю комунальної послуги складається:
-
з плати за двоставковим тарифом за послугу з постачання теплової енергії;
- з плати за послугу з постачання гарячої води; 
- з плати за абонентське обслуговування, окремо по кожній послузі.

Зауважимо, що для споживачів КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» нарахування за послугу з постачання теплової енергії проводяться за двоставковим тарифом. Цей тариф передбачає, що жителі міста оплачують за послугу з постачання теплової енергії протягом усього року, але за різними ставками. Він дозволяє зменшити фінансове навантаження на споживачів в опалювальний період. Двоставковий тариф складається з умовно-постійної частини та умовно-змінної частини. Умовно-змінну частину споживачі оплачують тільки в опалювальний період. Умовно-постійну частину споживачі оплачують протягом всього року.

Тож з яких основних чинників сформована абонплата на послуги з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води?

Плата за абонентське обслуговування відповідно до Постанови КМУ № 808 з внесеними змінами 01.09.2021 р. складається:
  -  з витрат, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги;
 - із здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги;
  -  обслуговування загальнобудинкових вузлів комерційного обліку води і теплової енергії;
 - виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).

Розмір абонентської плати обмежено (він залежить від розміру прожиткового мінімуму). Наразі з граничний розмір складає 35,19 грн. на 1 абонента (один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців у квартирі), окремо по кожній послузі.

Для споживачів КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» розмір абонентської плати менший, ніж граничний, та складає:
На послугу з постачання теплової енергії:
-
без витрат на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку - 5,41 грн. з ПДВ;
- з витратами на обслуговуваннята заміну вузлів комерційного обліку - 16,68 грн. з ПДВ.
На послугу з постачання гарячої води:
-
без витрат на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку - 4,90 грн. з ПДВ;
- з витратами на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку - 8,98грн. з ПДВ.

Будемо вдячні за відповідальність і розуміння того, що оплачувати необхідно всі нарахування за комунальні послуги.Актуальні теми: відеороз’яснення