Опалювальний період 2021-2022 рр.: результат ретельної підготовки у міжопалювальний період та плани на майбутнє

image

   Опалювальний період 2021-2022 рр. триває. Послуги з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води на адреси споживачів подаються відповідно до температурних та гідравлічних параметрів, які відповідають режимним картам роботи теплової мережі.
   Завдяки злагодженій та ретельній підготовці у міжопалювальний період до нового опалювального періоду, КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» надає якісні послуги з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води своїм споживачам.
   Нагадуємо, що готувати теплопостачальний комплекс до опалювального періоду підприємство  розпочало ще з кінця березня 2021 року  і планові ремонтні роботи тривали аж по жовтень 2021 року. Це реконструкції теплових камер, реконструкції зношених та аварійних ділянок теплових мереж та мереж гарячого водопостачання, модернізація та капітальний ремонт котельного обладнання, обладнання центральних теплових пунктів (ЦТП), індивідуальних теплових пунктів (ІТП) тощо. Всі ці роботи виконувались відповідно до комплексного плану, який був  розроблений та узгоджений з органом управління – департаментом енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької міської ради.
   Протягом  міжопалювального періоду 2021 р. було виконано реконструкцію понад 3 км тепломереж та мереж гарячого водопостачання. Наразі вже реконструйовано 104,6 км тепломереж з 209,4 км у двотрубному прокладанні, тобто 50% тепломереж міста вже  замінено.
   Адреси ділянок, де відбувались роботи: вул. Чорновола; по вул. Янгеля; вул. Гоголя; між вул. Київська 23,25 та  вул. Янгеля 85,95; вул. Порика; вул. Космонавтів, 68; між вул. Хмельницьке шосе, просп. Космонавтів та вул. 600-річчя (1-ий мікрорайон); вул. Героїв Крут;  вул. К. Широцького, 10; вул. Писарєва; вул. М. Кошки, 57, 59; вул. Пікуса, 16а; по вул. Келецька, просп. Юності, 28, вул. Волошкова, 3; між вул. Василенка, 4,6,6а, вул. Польова,2 ,4, та Л. Ратушна, 113а.
   Зауважимо, що для заміни мереж централізованого опалення використовували трубопроводи, попередньо теплоізольовані спіненим поліуретаном, що забезпечать найнижчі тепловтрати і найнижчий коефіцієнт теплопровідності .
    А зношені мережі гарячого водопостачання замінювали на труби, які  представляють собою багатошарову конструкцію, що складається з напірної труби з зшитого поліетилену, теплоізоляційного шару із пінополіуретану та захисної гофрованої оболонки із поліетилену.
   Вибір ділянок, де відбувається масштабні роботи з  реконструкції теплових мереж, здійснюється за результатами проведеного аналізу кількості аварійних ситуацій на тепломережах за минулий опалювальний період. У підсумку визначаються ділянки, які знаходяться у критичному стані і потребують першочергової заміни мереж.
    Звертаємо увагу, що у міжопалювальний період  в 57 центральних теплових пунктах (ЦТП) була проведена диспетчеризація, з виведенням інформації щодо роботи обладнання ЦТП на центральний диспетчерський пульт диспетчерської служби КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго».
  Реалізація даного заходу надає можливість постійно моніторити та аналізувати роботу центрального теплового пункту (ЦТП), оперативно реагувати на виникнення аварійних ситуацій та контролювати параметри роботи ЦТП.
   Крім заходів, які були виконані відповідно до Комплексного плану 2021 р., деякі  масштабні ремонтні роботи  проводилися в рамках  Інвестиційної програми у 2021р.:

- реконструкцію магістральної теплової мережі по вул. Келецька довжиною 403 метри у двотрубному виконанні;

- роботи щодо реконструкції газової котельні по вул. Костя Широцького, 10. Зокрема, виконані роботи із заміни котлоагрегатів, насосів рециркуляції, хімводоочистки та іншого енергетичного обладнання на сучасне енергоефективне.
   Протягом міжопалювального періоду фахівцями відділу контролю якості теплової енергії підприємства проводились роботи по обстеженню внутрішньобудинкових систем житлового фонду міста на предмет готовності до опалювального періоду. За наявними порушеннями були оформлені та видані приписи управителям будинків щодо відповідальної підготовки будинків до початку опалювального періоду

   Підводячи підсумок, наголошуємо, що під час міжопалювального періоду 2021 року теплопостачальне підприємство провело ремонтно-профілактичні та налагоджувальні роботи у всіх 46 котельнях, 66 центральних теплових пунктах, 398 індивідуальних теплових пунктах та у 1499 теплових камерах. Одночасно відбулися гідравлічні випробування теплових мереж, загальною протяжністю 177 км у двотрубному виконанні. Були проведені роботи з планової повірки приладів обліку теплової енергії, природного газу, електричної енергії та холодної води.
    Відтак, КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» у 2021 році підготувало обладнання теплопостачального комплексу в міжопалювальний період на 100 % і відповідно до “Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду”, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України і Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008р. за № 620/378 отримало Акт готовності до роботи в опалювальний період 2021-2022 рр.
    Та зупинятися на досягнутому теплопостачальне підприємство не збирається, і вже розпочало підготовку до наступного опалювального періоду 2022-2023 рр.

   Адже для КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» вкрай важливо впровадження  інноваційного розвитку та модернізації всього обладнання теплопостачального комплексу. Тобто реалізація всього запланованого надасть можливість зменшити втрати та витрати підприємства, мінімізувати кількість аварійних ситуацій і, як наслідок, забезпечити споживачів якісними та безперебійними послугами з постачання теплової енергії і з постачання гарячої води.Актуальні теми: відеороз’яснення