Оплата за опалення місць загального користування (МЗК)

image

    До КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» час від часу надходять звернення від мешканців квартир, які від’єднані від мереж централізованого опалення. Тема звернень – чому їм відбуваються нарахування за послугу з постачання теплової енергії. Такі нарахування - за опалення місць загального користування (далі МЗК) .

    До опалення місць загального користування (далі МЗК)  відносяться опалення сходових клітин, вестибюлів, перехідних шлюзів, позаквартирних коридорів, колясочних, кладових, сміттєкамер, горищ, підвалів, шахт і машинних відділень ліфтів, вентиляційних камер та інших технічних приміщень. Дані нарахування оплачують всі мешканці будинку, без винятку, і ті, хто отримують послугу з постачання теплової енергії, і ті, хто від’єднаний від мереж.

     Відповідно до пункту 5. Статті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII (зі змінами) у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір, з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання.

  З 1 листопада 2021 р. почали діяти індивідуальні договори без обслуговування внутрішньобудинкових систем на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води, які являються публічними договорами приєднання укладені відповідно до Постанов КМУ №830, №1182.

   Пунктом 14. Постанови №830 передбачено, що відокремлення (відключення) від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води не звільняє власників квартир та нежитлових приміщень від обов’язку відшкодування витрат за обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень та на функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будівлі/будинку. Такий обсяг теплової енергії розраховується та розподіляється між всіма споживачами відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіону від 22 листопада 2018 р. № 315 (далі - Методика розподілу).

    Пунктом 24 Постанови №830 зазначено, якщо проектом на будівлю/будинок було передбачено встановлення приладів опалення у місцях загального користування та допоміжних приміщеннях, але вони були демонтовані, то для забезпечення нормативної температури у цих приміщеннях такі прилади опалення повинні бути відновлені виконавцем послуг з управління багатоквартирним будинком.

     Для запобігання утворення грибків та плісняви в приміщеннях місць загального користування та допоміжних приміщеннях, а також недопущення зниження нормативного строку експлуатації будівлі управителям будинку необхідно відновити та підтримувати в належному робочому стані опалювальні прилади на сходових клітинах житлового будинку, оскільки нарахування за втрати теплової енергії на опалення місць загального користування будуть проводитись відповідно до Методики розподілу.

        Вкотре наголошуємо, КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» працює в межах чинного законодавства і такі нарахування, як опалення місць загального користування є обов’язковими!   

     Тож звертаємося до споживачів:  не ігноруйте платіжки за комунальні послуги, зокрема.  Оплачувати за спожиті послуги необхідно щомісяця не пізніше останнього дня місяця, що настає за розрахунковим! Будьте відповідальними!Актуальні теми: відеороз’яснення