Хто має оплачувати за повірку індивідуального приладу обліку гарячої води?

image

      З грудня 2017 повірка засобів обліку води, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюється за кошти споживачів. «Розділ IV Стаття 17. Повірка засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність».

      Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1314-18#top.

     Тобто, індивідуальні лічильники гарячої води – це власність споживачів і тому утримання в належному стані, ремонт та повірку мають здійснювати власники лічильників.

     Для усіх лічильників води установлено міжповірочний інтервал 4 роки (наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.10.2016 № 1747 «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями», зареєстрований у Мін’юсті 01.11.2016 за №1417/29547).

    Неповірений лічильник гарячої води не є приладом обліку!  Нарахування за спожиту послугу з постачання гарячої води, після того як неповірений  лічильник знімається з комерційного обліку, відбувається відповідно до показників загальнобудинкового приладу обліку або по нормативу з урахуванням всіх зареєстрованих осіб у квартирі (за відсутності загальнобудинкового приладу обліку у будинку).

    Повідомлення про необхідність повірки індивідуальних лічильників КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» кожного місяця розміщує на своїй сторінці у Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100013783771133, на офіційному сайті в категорії «НОВИНИ» https://vmte.vn.ua/news.html, в платіжках «Єдиного рахунку» та оголошеннями на під’їздах.

Повіряйте прилади обліку гарячої води вчасно! Актуальні теми: відеороз’яснення