Плата за абонентське обслуговування

image

     Для споживачів КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» нарахування за послугу з постачання теплової енергії проводяться за двоставковим тарифом. Цей тариф передбачає, що жителі міста оплачують за послугу з постачання теплової енергії протягом усього року, але за різними ставками. Він дозволяє зменшити фінансове навантаження на споживачів в опалювальний період. Двоставковий тариф складається з умовно-постійної частини та умовно-змінної частини. Умовно-змінну частину споживачі оплачують тільки в опалювальний період. Умовно-постійну частину споживачі оплачують протягом всього року. Отримані кошти спрямовуються на потреби підприємства. Зокрема, на придбання матеріалів, оплату різноманітних податків і зборів, виконуються планові роботи з реконструкції мереж та ремонту всього обладнання теплопостачального комплексу.

    Із набуттям чинності нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 року № 2189-VIII (зі змінами), Кабінет Міністрів України затвердив 08.09.2021р. Постанову КМУ, якою запроваджено публічні договори на послуги з постачання теплової енергії і послуги з постачання гарячої води.

    Наразі, за діючим Законом «Про житлово-комунальні послуги», якщо співвласники будинку не обрали модель договору (індивідуальний, колективний, договір з ОСББ як колективним споживачем), то виконавець послуги може укласти із такими співвласниками індивідуальний договір. Якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті vmte.vn.ua співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги, то індивідуальні договори приєднання вважаються укладеними з 1 листопада 2021 року.

   За вказаною моделлю договірних відносин плата виконавцю комунальної послуги складатиметься:
    - 
з плати за двоставковим тарифом за послугу з постачання теплової енергії;
    - з плати за послугу з постачання гарячої води; 
    - з плати за абонентське обслуговування, окремо по кожній послузі.  

    Відповідно Постанови Кабінету Міністрів № 808 від 21.08.2019р. з внесеними змінами 01.09.2021р. плата за абонентське обслуговування складається:
   - з витрат, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги;
    - із здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги;
    - обслуговування загальнобудинкових вузлів комерційного обліку води і теплової енергії;
    - виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).

    Тобто, крім плати за послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води буде нараховуватися абонентська плата, окремо по кожній послузі.

    По КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» абонентська плата складає:

     з 1 по 30 листопада 2021 року:

    1. На послугу з постачання теплової енергії:
    - 
без витрат на обслуговування та заміну вузлів комерційного  обліку - 4,78 грн. з ПДВ; 
   - з витратами на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку - 15,78  грн. з ПДВ.

    2. На послугу з постачання  гарячої води:
    
- без витрат на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку - 4,26 грн. з ПДВ;
    - з витратами на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку - 8,00 грн. з ПДВ.

     з 1 грудня 2021 року:

    1. На послугу з постачання теплової енергії:

       - без витрат на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку - 5,41грн. з ПДВ;
      - з витратами на обслуговуваннята заміну вузлів комерційного обліку - 16,68 грн. з ПДВ.

    2. На послугу з постачання гарячої води:
      - без витрат на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку - 4,90грн. з ПДВ;
      - з витратами на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку - 8,98грн. з ПДВ.

    Розмір абонентської плати обмежено (він залежить від розміру прожиткового мінімуму), з 01.12.2021р. граничний розмір складає 35,19 грн. на 1 абонента (один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців у квартирі), окремо по кожній послузі. Як видно, розмір абонентської плати по «Вінницяміськтеплоенерго» менша, ніж граничний розмір.

    Звертаємо увагу, що витрати на абонентське обслуговування раніше були складовою тарифу на комунальні послуги, однак після прийняття змін у законодавстві їх виведено як окремий платіж.

    Абонентська плата – це окремий вид платежу, який буде щомісячно відображено окремою позицією у платіжках за житлово-комунальні послуги і який обов’язково потрібно оплачувати.Актуальні теми: відеороз’яснення