Про встановлення індивідуальних приладів обліку гарячого водопостачання

image

До уваги споживачів! Оснащення квартир індивідуальними приладами обліку гарячого водопостачання не потребує розроблення проектної документації, видачі технічних умов та інших вимог для встановлення, погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, оператором зовнішніх інженерних мереж, виконавцем відповідної послуги (відповідно до Статті 4 Закону України від 2.06.2017 р. №2119-VIII «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»).

Споживачі мають змогу встановити такі прилади обліку самостійно, втім потрібно це робити відповідно до всіх норм.

Звертаємо вашу увагу, що лічильники класифікуються по гранично допустимій температурі під час експлуатації. Прилади з червоним корпусом працюють при температурі води до 90°C, а з синім корпусом  -  тільки до 40 °C.

Лічильник потрібно встановлювати  в зручному та доступному для експлуатації місці, для безперешкодного зняття показників, пломбування/розпломбування, ремонтних і повірочних робіт. До лічильника не повинно бути жодних розгалужень і розбірних елементів.

Крім самого лічильника гарячого водопостачання, схема його установки передбачає монтаж запірного крана (у разі необхідності), фільтра грубої очистки та зворотнього клапана. На всіх вищезазначених елементах нанесені стрілки, вони повинні збігатися з напрямком руху води в трубопроводі та бути змонтовані в наступній послідовності: запірний кран, фільтр грубої очистки, лічильник гарячої води, зворотній  клапан.

Також необхідно звернути увагу на розміщення лічильника на трубопроводі (горизонтально чи вертикально), яке зазначене заводом-виробником у паспорті приладу обліку гарячого водопостачання.

Після встановлення лічильника гарячого водопостачання необхідно звернутися до КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» за тел. 67-11-08 для взяття квартирного лічильника на абонентський облік. У паспорті на лічильник обов’язково повинна бути відмітка про проведення метрологічної повірки. Пломбувальні отвори на фільтрі, накидних гайках до та після лічильника повинні бути в належному стані.Актуальні теми: відеороз’яснення