Сплачуйте за спожиті послуги вчасно, не накопичуйте борги!

image

    Нагадуємо, що споживачі зобов`язані вчасно щомісяця сплачувати за спожиті комунальні послуги.  

   Та є категорія споживачів-боржників, які  плекають надію, що мине термін давності і заборгованість спишуть.

  Для довідки: у листі Міністерства з питань ЖКГ України №12/1-64 від 17.05.2007р. зазначено, що «списання боргів за спожиті житлово-комунальні послуги чинним законодавством не передбачено».

    Тобто накопичування боргів з місяця в місяць, з року в рік та нехтування  законодавством додає споживачам лише купу проблем. Адже борги не зникають, а лише накопичуються! Розрахуватися доведеться в будь-якому випадку!

    Для теплопостачального підприємства дуже важливо, щоб всі нарахування за спожиті  послуги з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води були оплачені вчасно та в повному обсязі,  адже від  платіжної дисципліни споживачів залежить можливість підприємства надавати якісні послуги та вчасно також розраховуватися за спожиті ресурси.

   Зауважимо, що з боржниками на підприємстві постійно проводиться роз’яснювальна робота. Підприємство завжди йде назустріч споживачам, пропонуючи можливість реструктурувати борг і сплатити його частинами.     Головна умова при реструктуризації – одразу сплатити 50% від усієї суми, решту – частинами протягом визначеного періоду. Крім цього, обов’язково необхідно сплачувати поточні нарахування. Реструктуризація боргу – це  один із варіантів вирішення проблеми.

   До речі, споживачі, які уклали договір на реструктуризацію та справно виконують умови цього договору,  не потрапляють під штрафні санкції.  

   У випадку, коли споживач не реагує на попередження і не  сплачує борг добровільно, за справу береться юридично-договірна служба, вирішуючи далі все в судовому порядку. При цьому судовий процес проходить в спрощеному порядку шляхом видачі судового наказу, без виклику сторін, відповідно до Розділу 2 Цивільно процесуального кодексу України.

   За період з 1 січня по листопад 2021 року КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» подало 1605 судових позовів на суму майже  39 млн. грн. З них 1544 судових позовів подано до суду на споживачів з категорії «населення» та 61 судових позовів на споживачів з категорії «юридичні особи».

   Загальна сума задоволених позовних вимог за період з 1 січня до листопада 2021 р.  складає понад 14 млн. грн.  

   При подачі позовної заяви до суду позивач (в даному випадку теплопостачальне підприємство) сплачує судовий збір. Після прийняття рішення судом на користь позивача, судовий збір стягується з боржника. З 1 січня 2021 року відповідно до Закону України “Про судовий збір” мінімальна ставка судового збору становить 2270 гривень (1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

  Після прийняття рішення суду на користь підприємства, справи  передаються у Державну виконавчу службу. Наразі за період з 1 січня до листопада 2021 р. через Державну виконавчу службу зі споживачів категорій «юридичні особи» та «населення» стягнуто понад 3 млн. грн.

  Відтак, у випадку вирішення справи в судовому порядку, якщо споживач нехтує розрахунками, він потрапляє під низку санкцій:

-  судовий збір: мінімальна ставка судового збору становить 2270 гривень (1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
?-  штрафи:  відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора (теплопостачальної організації) зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми.

 - виконавчий збір: після прийняття судом рішення про стягнення з боржника заборгованості справа передається в органи державної виконавчої служби (ДВС). Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» з боржника стягується виконавчий збір – 10% від суми боргу, що підлягає стягненню.


арешт рахунків та майна, заборона виїзду за кордон: після відкриття виконавчого провадження на всі рахунки боржника, на рухоме та нерухоме майно накладається арешт, розрахункові картки заблоковано.
Законом України «Про виконавче провадження» передбачено винесення постанови про арешт майна боржника, який може бути накладено в національній та/або в іноземній валюті і поширюється на усі поточні рахунки боржника, у тому числі й на ті, що будуть відкриті після винесення державним виконавцем даної постанови про арешт майна. Виняток – лише деякі види рахунків, на які арешт не поширюється.

Також до боржника може бути застосовано заборону виїзду за кордон.

 - внесення до єдиного реєстру боржників: після передачі справи до Державної виконавчої служби, боржник автоматично потрапляє до даного реєстру https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.

   Підприємство змушене вдаватися до санкцій. Тож будьте відповідальними, сплачуйте всі нарахування вчасно!Актуальні теми: відеороз’яснення