Перевіряйте інформацію, не розповсюджуйте недостовірні факти!

image

КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» завжди відкрите до співпраці з журналістами, відповідає на всі запитання, які виникають. Ми завжди готові роз’яснити всі складні технічні моменти так, щоб було зрозуміло кожному. Ми надаємо інформацію – у відповідь отримуємо розгорнуті статті та відеоматеріали стосовно роботи нашого підприємства. За що ми вдячні працівникам засобів масової інформації.

Втім, іноді ми зіштовхуємося з матеріалами про наше підприємство, які містять недостовірну інформацію,  а це паплюжить ділову репутацію теплопостачального підприємства. Зокрема, мова йдеться про Вінницьку агенцію журналістських розслідувань, у статтях яких наше підприємство вже не вперше зіштовхується з дезінформацією.

Наприклад, 13 червня  на сайті Вінницької агенції  журналістських розслідувань з’явилася стаття «Після звернення до Антимонопольного комітету «Перший трубний завод» «взяв» п`ять тендерів «Вінницяміськтеплоенерго» в один день» http://vajr.info/novini/pislya-zvernennya-antimonopolnogo-komitetu-pershij-trubnij-zavod-vzyav-p-yat-tenderiv-vinnitsyamiskteploenergo-v-odin-den/.

Стаття написана без наших коментарів і містить перекручену інформацію. Так, справді, наше підприємство проводить тендерні закупівлі за кодом ДК 021:2015 - 44160000-9 «Магістралі, трубопроводи, труби, обсадні труби, тюбінги та супутні вироби».

У заголовку статті  вище вказаної агенції зазначено, що «Перший трубний завод» «взяв» п`ять тендерів «Вінницяміськтеплоенерго» в один день», але рішення про перемогу цієї компанії в тендерних закупівлях – немає. Такі гучні назви суперечать дійсності.

Також варто розуміти, чому саме підприємство не погоджується на внесення деяких змін до тендерної документації. Зокрема вимога до труб, щоб формування поліуретанової теплоізоляції було на основі циклопентанового спінення, - дуже важлива для нас. Тому що такі труби якісно слугуватимуть набагато довше, ніж звичайні. Застосування попередньо ізольованих труб з пінополіуретановою ізоляції шляхом циклопентанового спінення забезпечить стабільність теплоенергетичних характеристик теплових мереж, зокрема відносну сталість коефіцієнту теплопровідності протягом тривалого періоду  - не менше терміну експлуатації труб, а це понад 30 років. І якщо не дотримуватися цих вимог, а зекономити, відповідно до статті журналістів, понад 2 млн гривень зараз (погодившись на дешевші,  але не такі якісні труби), то такі труби будуть втрачати набагато більше теплової енергії, що призведе до необхідності реконструкції раніше терміну експлуатації.  Тому це не наша забаганка, а зважене й виправдане рішення.

До того ж, технології застосування поліуретанової ізоляції на основі циклопентанового спінення станом на сьогодні  -  передові  і застосовуються цілим рядом українських виробників, крім ТОВ «Перший трубний завод», який використовує водну основу спінення.

Крім того, КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» має досвід у використанні вищезгаданих технологій протягом останніх кількох років, як в рамках міжнародних проектів, зокрема, в «Проекті з енергоефективності у м. Вінниці» у співпраці з Швейцарською конфедерацією, так і в рамках реконструкції теплових мереж поза межами даних проектів.

Відповідно до чинного законодавства, підприємство має право виставляти свої вимоги до продукції, яка закупляється. Ми розуміємо, якщо ми ставимо певні вимоги, кількість учасників у тендерних процедурах може бути менша. Втім,  у кожній тендерній закупівлі є певні вимоги. Цим самим замовники отримують вкінці саме те, що їм потрібно (враховуючи і ціну, і якість відповідного товару чи послуги), а наші споживачі – якісну послугу протягом тривалого часу. 

Також варто розуміти, що наше підприємство бере участь у багатьох тендерних закупівлях, як замовник, і не можна порівнювати одну тендерну закупівлю з іншою. Так, справді, в одній тендерній закупівлі одна компанія-учасник може перемогти, в іншій – ні. Все залежить від кількості учасників та їхніх пропозицій. І ціна – не єдиний фактор перемоги. Компанія-учасник  може пропонувати меншу ціну, але нам не підходитимуть їхні пропозиції за якістю.  

Якщо говорити конкретно про ТОВ «Перший трубний завод», дане товариство протягом 2017 року декілька разів зверталось зі скаргою до антимонопольного комітету України (АМКУ), щоб визнати вимогу КП ВМР «ВМТЕ» щодо циклопентанового спінення попередньо ізольованих труб незаконною. АМКУ відмовив вказаному товариству. Незважаючи на це,  ТОВ «Перший трубний завод» і в 2018 році знов подав понад 30 ідентичних скарг до АМКУ. Таким чином ТОВ «Перший трубний завод» уже вкотре намагається перешкоджати впровадженню сучасних прогресивних технологій на підприємстві, а також його дії можуть призвести до зриву плану роботи підприємства з реконструкції теплових мереж, що, в свою чергу, призведе до необґрунтованих додаткових втрат теплової енергії в теплових мережах і як результат  - призведе до додаткових фінансових втрат підприємства.

Чому журналіст Вінницької агенції журналістських розслідувань Катерина Баркалова написала свій матеріал, лобіюючи інтереси ТОВ «Перший трубний завод» і не розібравшись у ситуації – нам невідомо. Але такі публікації шкодять діловій репутації теплопостачального підприємства.

Шановні журналісти! Ми поважаємо вас, вашу роботу і завжди раді співпрацювати з вами, але просимо уважно враховувати всі моменти, коли ви готуєте матеріали. Якщо ви готуєте матеріали про наше підприємство, не забувайте брати коментарі у нас.

Для співпраці з журналістами у нас на підприємстві функціонує відділ з документообігу, роботи зі ЗМІ та громадськістю. Працівники відділу завжди йдуть на контакт і підготують всю необхідну інформацію та роз’яснять все. Ми розуміємо, що тема теплопостачання – досить складна і щоб розібратися в ній необхідно чимало часу. Саме тому працівники відділу  допоможуть донести до населення важкі технічні терміни зрозумілими словами.Актуальні теми: відеороз’яснення