До опалювального сезону КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» готове на 95%

image

   Готуватися до наступного опалювального сезону КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» розпочало ще з кінця березня.

   Щороку на підприємстві розробляється і затверджується Комплексний план організаційно-технічних заходів щодо удосконалення технології теплопостачання та підготовки теплового господарства підприємства до роботи в осінньо-зимовий період. Він включає в себе заходи з енергоефективності по видам ліцензованої діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, спрямовані на зменшення втрат та економію паливно-енергетичних ресурсів.

 Працівники підприємства здійснюють підготовку всіх об`єктів теплопостачального комплексу, зокрема: перевірку  та ремонт котелень, центральних теплових та індивідуальних теплових пунктів, теплових камер, гідравлічні випробування теплових мереж, та реконструкцію мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання.

  Станом на сьогодні, 16 вересня, теплопостачальне підприємство до наступного опалювального сезону готове на 95%.

  Наразі  підприємство вже здійснило  реконструкцію понад 3 км  теплових мереж за адресами:   вул. Чорновола; вул. Г. Крут; вул. Писарєва; вул. Гоголя; вул. А. Янгеля; вул. Київська; між вул. Хмельницьке шосе, просп. Космонавтів та вул. 600-річчя (1-й мікрорайон); просп. Юності, 28; вул. Келецькій, просп. Космонавтів, 68, а також на перехресті вул. В. Порика та вул. В. Інтернаціоналістів.

    На даний час тривають роботи з реконструкції мереж на трьох  ділянках:
    -  по вул. К. Широцького, 10 замінюють 260 метрів мережі;
  -  по вул. Матроса Кошки, 57,59 замінюють тепломережу в чотирьохтрубному прокладанні довжиною 125 метрів;
   - 100 метрів тепломережі буде також замінено від центрального теплового пункту по  вул. Є. Пікуса, 16а до житлових будинків по вул. Пікуса, 1,3.

    До початку опалювального сезону заплановано провести ще роботи з  реконструкції тепломереж між вул. Василенка, 4,6,6а, вул. Польова, 2,4.

  Під час здійснення робіт з реконструкції тепломереж, демонтуються сталеві трубопроводи, термін експлуатації яких вичерпано і відбувалися часті пориви і систематичні витоки. Замінюють їх на попередньо-ізольовані трубопроводи вспінені під дією циклопентану з низькою теплопровідністю, завдяки чому мінімізуються тепловтрати при транспортуванні теплової енергії до споживача. Такі роботи виконуються задля наявності безперебійних якісних послуг у домівках споживачів КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго».   Також згідно з графіком вже відремонтовано:

  • 43 котельні з 45,
  • 65 центральних теплових пунктів з 66,
  • 394 індивідуальних теплових пунктів з 398,
  • 1445 теплових камер із 1499,
  • проведено гідравлічні випробування 176,36 км теплових мереж з 177 км.

  Крім виконання робіт відповідно до комплексного плану з ремонту та реконструкції обладнання теплопостачального комплексу, підприємство здійснює перевірку всіх об’єктів теплоспоживання на готовність до опалювального періоду.

 Відповідно до Наказу №620/378 та графіка підготовки до опалювального сезону  фахівці «Вінницяміськтеплоенерго» проводять обстеження житлового фонду м.Вінниці, щодо готовності будинків до наступного опалювального сезону.

   Наше підприємство надає послуги на 1224 житлові будинки. Станом на сьогодні проведено обстеження щодо готовності до опалювального сезону у 1080 багатоповерхівках. Щодня проводяться обстеження понад 30 будинків. Під час перевірок було виявлено 7 адрес, де тепломережі та мережі гарячого водопостачання знаходяться у критичному стані, у зв’язку з постійними витоками у внутрішньобудинкових  системах. А це – мільйонні збитки для підприємства! Тому таким будинкам тимчасово призупиняється надання послуг з централізованого гарячого водопостачання до усунення управляючими компаніями або ОСББ проблем з аварійними мережами.

   За результатами перевірок надається припис з переліком заходів, які необхідно виконати, щоб отримати акт готовності будинку до опалювального сезону.

  Серед найбільш розповсюджених проблем у будинках при перевірці  виявляються  такі:

-        аварійний стан внутрішньобудинкових мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання, що потребують повної заміни (виявлення великої кількості хомутів, що є тимчасовим ліквідуванням аварійної ситуації),

-        невідрегульовані звужуючі пристрої (сопла)

-        несправна запірна арматура,

-        відсутність ізоляції трубопроводів,

-        відсутність контрольно-вимірювальних приладів.

  Відповідальні за підготовку житлового будинку до опалювального сезону, відповідно до Закону, ОСББ або управляючі компанії та самі мешканці будинків.

  Відповідно до Вимог, житловий будинок має бути готовий до опалювального сезону, мають бути усунені недоліки, які виявили при обстеженні наші працівники. Не готовність будинку може привести до отримання неякісних послуг і надмірних нарахувань за опалення.

  Також проводяться роботи із встановлення вузлів комерційного обліку в житлових будинках споживачів. На сьогодні встановлено 31 лічильник обліку теплової енергії та 97 лічильників обліку гарячого водопостачання.

  Звертаємось до мешканців міста з розумінням ставитись до тимчасових відключень гарячого водопостачання у будинках. Це робиться задля успішного початку нового опалювального періоду, задля мінімізації ймовірних аварійних ситуацій та відключень у холодну пору року, задля отримання якісних послуг.

  Взагалі, теплопостачальне господарство дуже велике, є над чим працювати. Неможливо за один рік привести до ладу все господарство підприємства. Адже тепломережі, які ми реконструюємо, експлуатуються більше ніж 30 років. Тому планово, з року в рік, ми вдосконалюємо мережі, котельні, обладнання теплопостачального комплексу. Це дає нам можливість зменшити втрати та витрати підприємства, зменшити кількість аварійних ситуацій і, як наслідок, надавати більш якісні послуги з теплопостачання і гарячого водопостачання нашим споживачам.Актуальні теми: відеороз’яснення