Підготовка будинків до опалювального періоду 2021-2022 рр.: ще жоден будинок не отримав акт готовності

image

    КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» підготувало обладнання теплопостачального комплексу на 94,14%, на етапі завершення реконструкція мереж. Для успішного старту опалювального періоду та вдалого його проходження необхідна підготовка не лише теплопостачального підприємства, а й внутрішньобудинкових систем централізованого опалення та гарячого водопостачання будинків-споживачів.

    Внутрішньобудинкові системи - це зона відповідальності  управляючих компаній, житлово-експлуатаційних об’єднань та правлінь ОСББ.

    Голови правлінь ОСББ, управляючі компанії та житлово-експлуатаційні об’єднання цьогоріч, як і щороку, навесні отримали від  КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» листи з чітким переліком заходів, які необхідно виконати для підготовки внутрішньобудинкових систем централізованого опалення та постачання гарячої води до експлуатації в наступному опалювальному періоді (перелік заходів формується відповідно до Наказу №620/378 від 10.12.2008р. “Про затвердження Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду” та Наказу № 71 від  14.02.2007 р. “Про затвердження Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж”).

   Саме управляючі компанії, правління ОСББ, житлово-експлуатаційні об’єднання, відповідають за внутрішньобудинкову систему відповідно до договорів, укладених зі співвласниками житлових будинків  (Відповідно до Закону України №2189-VIII від 9.11.2017р. “Про житлово-комунальні послуги” та до пункту 1 статті 10 Закону України № 417-VIII від 14.05.2015 р. «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»).Технічне обслуговування, поточний та капітальний ремонти внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують постачання відповідної комунальної послуги, здійснюються співвласниками чи залученими ними уповноваженими особами (організаціями) на виконання таких робіт особами за рахунок співвласників (відповідно до вищезазначених Законів).

    Управляючі компанії повинні отримати акт готовності будинку до опалювального періоду. Це можливо лише за умови виконання всіх заходів, зазначених у переліку.

    Станом на сьогодні, 15 вересня, ще жоден будинок не отримав акту готовності.

    Процедура отримання акту наступна:

  • Управляючі компанії звертаються до КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» з графіком перевірки будинків;
  • Фахівці підприємства спільно з представниками управляючих компаній виходять на обстеження, де проводиться перевірка виконання всіх заходів;
  • У випадку виявлення невиконаних заходів працівники теплопостачального підприємства видають повторний припис на виконання робіт;
  • Далі управляюча компанія виконує всі заходи з погодженням мешканців (оскільки всі ремонтні роботи виконуються за рахунок співвласників будинку (п. 7 стаття 14. Закону № 2189-VIII);
  • Після виконання всіх заходів управляючі компанії знову звертаються до теплопостачального підприємства для повторної перевірки;
  • І лише за умови виконання всіх заходів будинок отримує акт готовності до опалювального періоду.

    Наразі ще не всі управляючі компанії звернулися до підприємства з графіком першої перевірки, зокрема, це управляюча компанія  ПП "Добробуд-Він", на балансі якої лише 7 будинків. Також із 219 будинків, де створено ОСББ, звернулися за перевірками лише 7. 

   Наприклад, такі управляючі компанії як МКП "УК "Територія Комфорту", МКП "УК "Замостя", МКП "УК "Київська", МКП "УК "Житло-Гарант", УК "Господар Люкс"" та житлово-експлуатаційне об’єднання ТОВ «ЖЕО» надали на перевірку майже всі будинки. Але все-одно в кожному з цих будинків було виявлено недоліки у внутрішньобудинкових системах. 

   Також підприємством було виявлено  низку будинків, які не мають договорів з управляючими компаніями і не створили ОСББ. Їх нараховувалося аж 38. І досі не всі будинки уклали відповідні договори.

   Звертаємо увагу споживачів! Хоча виконати всі роботи повинні управляючі компанії, але відповідальність лежить на плечах самих мешканців будинків (відповідно до Статті 382 Цивільного кодексу України всі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Внутрішньобудинкові системи – це теж невід’ємна частина ваших будинків, співвласниками якого  є власники кожної з квартир).

   Ви, співвласники будинку, повинні самі обрати  і укласти договір з управляючою компанією, яка буде обслуговувати і будинок, і всі внутрішньобудинкові мережі. Не ставте під загрозу початок опалювального періоду в своєму будинку і у своїх же  квартирах, в яких ви живете.  Поцікавтеся, чи виконані всі заходи у ваших будинках і якщо не виконані, то яка цьому причина.

Успішне проходження наступного опалювального сезону залежить не лише від підготовки теплопостачального підприємства, а й від злагодженої роботи внутрішньобудинкових систем.

КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» готове вчасно відповідно до рішення, яке прийматиме виконавчий комітет Вінницької міської ради, розпочати опалювальний період 2021-2022 рр. і подати якісну послугу з постачання теплової енергії до будинків споживачів, проте відкритим залишається питання готовності внутрішньобудинкових систем, від якого залежить якість послуг всередині будинків споживачів.  Актуальні теми: відеороз’яснення