Підготовка будинків до наступного опалювального періоду – запорука тепла й комфорту у ваших квартирах!

image

   КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» розпочало підготовку до опалювального сезону 2021-2022 рр. розпочало ще на початку квітня. Виконуються роботи  відповідно до комплексного плану з ремонту та реконструкції обладнання теплопостачального комплексу. Крім цього, фахівці підприємства здійснюють перевірку всіх об’єктів теплоспоживання на готовність до опалювального періоду. Перевірка стосується і категорії «населення», і юридичних споживачів.

   Щодо населення: головам ОСББ/управляючим компаніям щороку до 31 травня КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» відправляє листи з чітким переліком заходів, які необхідно виконати для підготовки внутрішньобудинкових систем централізованого опалення та постачання гарячої води до експлуатації в наступному опалювальному періоді (перелік заходів формується відповідно до Наказу № 71 від  14.02.2007 р. “Про затвердження Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж” та Наказу №620/378 від 10.12.2008р. “Про затвердження Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду”). Крім того, при перевірці багатоповерхівок  до опалювального сезону 2021-2022рр. особлива увага приділятиметься виконанню зауважень, зазначених у приписах, які були видані та не виконані під час опалювального сезону 2020-2021 рр. Наразі таких невиконаних приписів є близько трьох сотень.  

   За внутрішньобудинкову систему відповідно до договорів, укладених зі співвласниками житлових будинків відповідають управляючі компанії (Відповідно до Закону України №2189-VIII від 9.11.2017р. “Про житлово-комунальні послуги”). Технічне обслуговування, поточний та капітальний ремонти внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують постачання відповідної комунальної послуги, здійснюються співвласниками чи залученими ними уповноваженими на виконання таких робіт особами за рахунок співвласників (відповідно до вищезазначеного Закону).

   Управляючі компанії/ голови правлінь ОСББ повинні до 1 червня узгодити з КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго” дату перевірки готовності теплового господарства до опалювального періоду, врахувавши, що перевірка повинна бути проведена не пізніше 15 вересня.

   Станом на 28 квітня до підприємства ще не звернулась жодна управляюча компанія для затвердження графіків перевірки по кожному будинку окремо. Від будинків, де створено ОСББ,  також заявок із датами перевірок ще не надходило.

    Важливо! Висновком про готовність внутрішньобудинкових систем централізованого опалення та гарячого водопостачання до роботи в опалювальний період є складений та підписаний комісією двосторонній акт готовності, невід’ємною частиною якого є наявність актів гідравлічного випробування та промивання систем теплоспоживання. У випадку наявності окремих суттєвих зауважень, видача акту готовності здійснюється лише після виконання даних зауважень.

   Звертаємо увагу споживачів  категорії «населення»! Хоча виконати всі роботи повинні управляючі компанії, але відповідальність лежить на плечах самих мешканців будинків (відповідно до Статті 382 Цивільного кодексу України всі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Внутрішньобудинкові системи – це теж невід’ємна частина ваших будинків, співвласниками якого  є власники кожної з квартир).

   Теплопостачальне підприємство не може впливати на невиконання робіт управляючими компаніями. Ви, співвласники будинку, самі обираєте  і укладаєте договір з управляючою компанією, яка буде обслуговувати і будинок, і всі внутрішньобудинкові мережі.Актуальні теми: відеороз’яснення