Володимир Гройсман прийняв участь у запуску найбільшої в Україні твердопаливної котельні

image

   

    З робочим візитом до Вінниці приїздив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він разом з колегами із Кабміну, міським головою Сергієм Моргуновим та головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм відвідав котельню по вулиці Баженова, яку було реконструйовано в рамках Меморандуму про співпрацю зі Швейцарською конфедерацією.

     Як пояснив в.о. генерального директора КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» Сергій Бульбас, що збудовано найбільшу в Україні котельню на деревині потужністю 5,2 МВт, а твердопаливні котлоагрегати Viessmann дозволяють використовувати деревну тріску з вологістю від 15 до 55%, що є неймовірно високим показником для даного виду відновлювального палива.

    Введена в експлуатацію твердопаливна котельня працюватиме на деревній трісці та забезпечуватиме тепловою енергією та гарячою водою мешканців цілого мікрорайону, а це 48 будинків, школа й два дитячі садочки. Потенціал скорочення газу становить 2,2 млн. м3 на рік. Загальна потужність котелень, що працюють на альтернативних видах палива у Вінницькій області складає 125 МВт.

      Володимир Гройсман зазначив, що реалізація подібних проектів, дуже важлива, адже на сьогодні Україна є надзвичайно енерговитратною країною. «Важливо, щоб особливо на місцевому рівні, кожна територіальна громада, мала свою стратегію енергоефективності. Підкреслюю, ми можемо в три-чотири рази споживати менше енергії, при тому що, якість послуг буде набагато кращою, - наголошує Прем’єр-міністр. - Сьогодні у Вінниці ми фактично відкриваємо котельню, яка працює на твердому паливі. Для України це унікальний проект на такому високотехнологічному обладнанні із такою потужністю, але я дуже хочу щоб кожне місто почало модернізацію. Для цього Уряд затвердив Фонд енергоефективності, а точніше його концепцію. Ми розраховуємо на те, що з першого січня 2017 року цей фонд зможе запрацювати як механізм повної і дуже динамічної енергомодернізації. Нам треба утеплювати будинки, переводити котельні на біопаливо, ставити біля кожного будинку системи регулювання тепла. В багатьох сферах у нас є колосальні резерви і я хочу сьогодні привітати команду Вінниці і Вінницької області з тим, що вони достатньо системно рухаються щодо енергоефективності». Також він додав, що за два роки Вінницька область заощадила майже 30% по газу, а Україна - 7,2 млрд. куб.м. газу. 

 

Коротка передісторія та факти:

11.11.2011р. укладений Меморандум про взаєморозуміння між урядом Швейцарської конфедерації, урядом України та м.Вінниця щодо надання технічної та фінансової допомоги для Проекту з енергоефективності  у м.Вінниці, згідно якого передбачено:

- технічна допомога у запровадженні підходу «Європейська енергетична відзнака»;

- виконання інвестиційного компоненту по вдосконаленню системи теплозабезпеченню міста у 2-х районах (М.Шимка та Баженова);

- розвиток інституційної спроможності КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго».

     Даний Проект – це технічна допомога (грант) від Уряду Швейцарії Уряду України у вигляді покриття 100% витрат на поставку устаткування, яке буде визначено впродовж робочого проектування та за результатами проведених тендерних процедур.

      Загальна мета Проекту полягає у покращенні інфраструктури міста Вінниця та його енергоефективності, в тому числі вдосконалення енергоефективності в системі централізованого теплопостачання, розвиток інституційної спроможності та обізнаності з питань енергоефективності та відновлюваної енергетики для зростання рівня життя, стимулювання економічного розвитку та дії у відповідь на кліматичні зміни.

      Проект матиме вплив на покращення умов життя та економічний розвиток в місті Вінниця, а також на підвищення економічної ефективності та конкурентоздатності КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго”.

     Наслідком проекту стане більш стале управління та використання енергоресурсів на території міста Вінниця з впливом на скорочення викидів СО2 (серед інших). Покращиться надійність теплопостачання та постачання гарячої води в частині міста Вінниця.

 

Загальний бюджет проекту становить 20,1 млн.CHF, в тому числі:

- 16,080 млн.CHF. – грантовий Швейцарський внесок, що не підлягає поверненню та повністю покриває поставку устаткування.  

- 22,025 млн.грн. (2,01 млн. CHF) внесок міської ради;

- 22,025 млн.грн. (2,01 млн.CHF) внесок КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго».

На протязі 2013-2016 рр. КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», Вінницька міська рада за підтримки Державного секретаріату з економічних питань Швейцарської Конфедерації (далі–SECO)  успішно впроваджує «Проект з енергоефективності у м.Вінниця», згідно якого виконано наступні  роботи по районам М.Шимка–Баженова:

  • реконструйовано 9,3 км тепломереж в двотрубному виконанні;
  • встановлено 100 шт. індивідуальних теплових пунктів з системою SCADA та тепловими лічильниками;
  • реконструйована котельня по вул. Баженова, 15а з встановленням трьох газових котлів загальною потужністю 18 МВт;
  • змонтована система SCADA, яка призначена для автоматизованого диспетчерського управління та збору даних не тільки котельні, а й всієї системи теплозабезпечення мікрорайону вул. М.Шимка та Баженова в цілому, з центральної диспетчерської підприємства, що знаходиться за адресою вул. 600-річччя, 13;
  • з 2015р. до середини 2016р. по вул. Баженова,15а проводились роботи з будівництва котельні з встановленням 2-ох котлів потужністю 2,6 МВт кожен, зі спалюванням деревної тріски.

     Загальний очікуваний ефект економії паливно-енергетични ресурсів по двом мікрорайонам (М.Шимка–Баженова) становитиме: 5,2 млн. м3 природнього газу, 943 МВт електричної енергії, а також зменшення викидів CO2 9,9 тис. тонн.

      В тому числі, враховуючи, що твердопаливна котельня по вул.Баженова,15а працюватиме як основне джерело теплопостачання, а газова котельня по вул.Баженова, 15а використовуватиметься тільки як пікова, при надто низьких температурах (при сильних морозах) в опалювальний сезон, економія природнього газу по даному мікрорайону становитиме 2,2 млн. м3 тільки за рахунок виробництва теплової енергії на відновлювальному виді палива – деревній трісці, а  зменшення викидів СО2 на 4,2 тис.тонн.

Загальний внесок по двом мікрорайонам (М.Шимка–Баженова) становить:

- SECO – 9,3 млн. шв. фр.,

- української сторони – 64,8 млн.грн.

   В результаті впровадження даного проекту, КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго” забезпечить якісними послугами 17,5 тис.мешканців, 3 школи, 4 ДНЗ та 2 медичних заклади.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Більше фотографій дивіться тут ...Актуальні теми: відеороз’яснення