Опалювальний сезон 2020-2021 рр. від сьогодні закінчується!

image

   На виконання рішення виконавчого комітету  Вінницької міської ради «Про закінчення опалювального сезону 2020-2021 років у м. Вінниця» № 870, яке прийняли 07.04.2021 р., КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» від сьогодні, з 12 квітня, завершує опалювальний сезон 2020-2021 рр для житлового фонду та інших споживачів.

 Завершення опалювального сезону в закладах охорони здоров`я та закладах соціального захисту відбуватиметься  згідно з наданими заявками керівників відповідних закладів.

  Загалом опалювальний сезон 2020-2021 рр. проведено на належному рівні. Це зумовлено якісним виконанням усіх запланованих робіт у міжопалювальний період. Підприємство підготувалося на 100%, а саме: було налагоджено всі котельні, центральні теплові пункти, індивідуальні теплові пункти, проведено гідравлічні випробування  теплових мереж, реконструйовано до 4 км трубопроводів теплових мереж та мереж гарячого водопостачання.

  Під час опалювального періоду 2020-2021 рр. постійно працювали ремонтні бригади (аварійні бригади працювали і вдень, і вночі), оперативно реагуючи на всі звернення. Так, за період з жовтня по квітень було проведено майже 1300 ремонтних робіт на мережах, центральних та індивідуальних теплових пунктах. Серед них більш як 226  – ліквідація аварійних ситуацій на мережах.

  Загалом під час опалювального сезону КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» повністю забезпечило всіх своїх споживачів якісною послугою з централізованого опалення та гарячого водопостачання.

  За опалювальний сезон 2020-2021 рр. відпуск теплової енергії котельнями склав понад 626 тис.  Гкал, із них відпуск котельнями, що працюють на біопаливі, становить майже 3,5 тис. Гкал.

 За опалювальний період  до теплопостачального підприємства надходили звернення: в основному щодо проблем у внутрішньобудинкових системах, хоча це зона відповідальності управляючих компаній. Так, питання взаємодії з управляючими компаніями досі залишається відкритим.

 Підприємство часто зіштовхується з проблемою, що  більшість управляючих  компаній нехтують своїми обов’язками, спрямовуючі всі проблеми, зокрема ті, що у внутрішньобудинковій системі, на КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго». Хоча теплопостачальне підприємство відповідає лише за стан зовнішніх мереж, а внутрішньобудинкова система  - зона відповідальності управляючих  компаній.   

 Звертаємо увагу, що лише самі мешканці будинку укладають договір з управляючою компанією, яка повинна виконувати послуги з санітарно-технічного обслуговування та обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримує на балансі відповідне майно, забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з чинним законодавством (відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

 Так само відкритим залишається і питання розрахунку споживачів за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання. Станом на початок квітня борг населення перед КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» сягає понад 136 мільйонів гривень.

 Звертаємо увагу, що теплопостачальне підприємство зобов`язане сплачувати за ресурси, необхідні для надання послуг споживачам.  Серед них природний газ, електроенергія, холодна вода, заробітна плата працівникам, які і вдень і вночі працюють, щоб послуга постійно надавалася в домівки вінничан, і це ще далеко не весь перелік ресурсів, необхідних для забезпечення безперебійної роботи підприємства.  Сплата даних ресурсів напряму залежить від своєчасного розрахунку споживачів за послуги!

 Підготовка до наступного опалювального сезону: у міжопалювальний період теплопостачальне підприємство докладатиме максимум зусиль, аби мінімізувати ризики на наступний опалювальний сезон 2021-2022 рр.

  Загалом у міжопалювальний період  (з квітня по вересень) планується:

  • реконструкція  теплових мереж протяжністю  5 км 734 м.

  Перевірка, поточний ремонт та  підготовка усіх об’єктів: 

  • котельні – 45,
  • ЦТП (центральні теплові пункти) – 66,
  • ІТП  (індивідуальні теплові пункти) – 398, 
  • гідравлічні випробування теплових мереж – 177 км.Актуальні теми: відеороз’яснення