КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» проводить роз’яснювальні роботи з боржниками!

image

КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» працює в стабільному режимі, надаючи послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання споживачам. підтримуючи температурні та гідравлічні параметри відповідно до режимних карт теплової мережі.

 Але не всі споживачі виконують свій обов‘язок – вчасно розраховуватися за спожиті послуги.   Є категорія споживачів з незадовільною платіжною дисципліною, що негативно позначається на загальній картині розрахунку споживачів з теплопостачальним підприємством у цілому.

Загалом станом на 23 грудня населення боргує понад 126 мільйонів гривень. Рівень розрахунку населення  за послуги, спожиті в листопаді, лише 67,8 % від нарахувань. Хоча розраховуватися за спожиті послуги необхідно до 20 числа щомісяця (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №630).

Та все ж більша частина несплачених нарахувань перед КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго»  – це борг споживачів за попередні періоди.  

КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» постійно проводить роз’яснювальні роботи з боржниками. Зокрема, влаштовує обходи по домівках вінничан, які мають чималі борги, аби з’ясувати причини несплати рахунків та попередити їх про необхідність погасити заборгованість. Так, один із таких обходів провели 23 грудня спільно з журналістами телеканалу UA: Вінниця.

Під час обходів боржникам нагадують, яку суму вони заборгували за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання та закликають якомога швидше сплатити рахунки. Якщо ж у боржників немає можливості сплатити всю суму одразу, представники підприємства розповідають про можливість реструктурувати заборгованість. Для цього потрібно укласти договір з КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго». Головна умова при реструктуризації – одразу сплатити 50% від усієї суми, решту  необхідно буде сплатити частинами протягом визначеного періоду. Крім цього, обов’язково необхідно сплачувати поточні нарахування.

На сьогодні на підприємстві укладено 201 договір на реструктуризацію заборгованості на загальну суму 3 мільйона  203 тисячі гривень.

Однак, боржникам наголошували і на тому, якщо вони й надалі нехтуватимуть обов’язком розраховуватися за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання,  підприємство застосовуватиме радикальні дії – доводитиме справу до суду. За період з січня по листопад 2020 року КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» подало понад 600 судових позовів на суму 18 млн. грн.

Загальна сума задоволених позовних вимог за 2020 р. (по листопад) складає майже  12 млн. грн. 

Після прийняття рішення суду на користь підприємства, справи  передаються у Державну виконавчу службу. Наразі за 2020 рік через Державну виконавчу службу зі споживачів категорій «юридичні особи» та «населення» стягнено понад 3,5 млн. грн.

 Відтак, у випадку вирішення справи в судовому порядку, якщо споживач нехтує розрахунками, можна потрапити під низку санкцій:

  • штрафи:  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №630 штрафні санкції нараховуються у розмірі 3%: якщо сума заборгованості, для прикладу, 5 000 грн., відповідно штраф буде – 150 грн. У декого суми заборгованості перевищують 10 000, відповідно штраф буде  - 300 грн.  А є й боржники, які мають несплачені нарахування у розмірі понад 100 000 грн. Для таких боржників розмір штрафних санкцій відповідно дорівнюватиме від 3000 грн і вище відповідно до суми боргу. Є такі боржники, штрафи яких можуть перевищити 8 000 гривень.
  • виконавчий збір: після прийняття судом рішення про стягнення з боржника заборгованості, справа передається в органи державної виконавчої служби (ДВС). Відповідно до Закону України «Про державне провадження» з боржника стягується виконавчий збір – 10% від суми боргу, що підлягає стягненню.
  • Крім того, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.
  • Заборона виїзду та арешт майна: До боржників може бути застосовано заборону виїзду за кордон та накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно.
  • внесення до єдиного реєстру боржників: після передачі справи до Державної виконавчої служби, Ви автоматично потрапляєте до даного реєстру https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.
  • неможливість отримати субсидію: якщо матимете борг у розмірі 340 гривень прострочений більше, ніж на місяць, субсидію у вас заберуть.

Підприємство змушене вдаватися до таких санкцій, адже так само, як споживачі повинні розраховуватися за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання вчасно, КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» повинно розраховуватися за ресурси, які використовує для виготовлення теплової енергії. Найбільша частка фінансів припадає на розрахунок за природний газ перед НАК «Нафтогаз України».

news

 

news

 

 

news

 Актуальні теми: відеороз’яснення