filler image

Про проект

Північна екологічна фінансова корпорація - міжнародна фінансова організація, яка створена відповідно до угоди між Данією, Фінляндією, Ісландією, Норвегією і Швецією (далі — “НЕФКО”).

Швецією прийнято рішення щодо стратегії розвитку співробітництва з Україною, яка буде здійснюватися шведською Агенцією розвитку міжнародного співробітництва (далі — “Sida”).

Sida та НЕФКО домовилися співпрацювати по об’єднаній програмі підтримки уряду й муніципалітетів в Україні з метою підтримки екологічно безпечних й енергоефективних демонстраційних проектів в секторі комунального теплопостачання України. На виконання цього Sida та НЕФКО уклали угоду про управління та адміністрування НЕФКО внеском Швеції до Фонду програми Sida-НЕФКО “Демо Україна, комунальне теплопостачання” від 6 грудня 2010 року, яка передбачає фінансування інвестиції в екологічно безпечні енергоефективні демонстраційні проекти.

Асамблея вкладників Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля, який заснований Європейським банком реконструкції та розвитку (далі — “ЄБРР”) в рамках Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (далі — “E5П”) 11 листопада 2011 схвалила надання певної технічної допомоги для реалізації проекту “Демо Україна, комунальне теплопостачання” й призначила НЕФКО в якості виконавчої агенції, на додаток до технічної допомоги, що надається цьому проекту Sida через Український консультаційний цільовий фонд Sida-НЕФКО.

filler image

В рамках програми DemoUkraineDH за рахунок фінансування НЕФКО Підприємство впровадило інвестиційний Проект «Реконструкція системи теплозабезпечення мікрорайону по вул. Київській-Талаліхіна від котельні по вул. П.Комуни,18 в м. Вінниця”.

Проект відповідає завданням Фонду програми Sida-НЕФКО “Демо Україна, комунальне теплопостачання” та Фонду чистого виробництва НЕФКО. Відповідно до Угоди про адміністрування фондом, кошти Фонду спрямовані для фінансування закупівель товарів, робіт і пов’язаних послуг, в підтримку кредитних операцій, які фінансуються НЕФКО. В свою чергу, НЕФКО, як організація, керуюча фондом, погодилася укласти договір про грант з Підприємством.

Враховуючи все вище описане, 16.12.2013р. між Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО), Вінницькою міською радою та КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» були підписані: кредитний договір, гарантійний договір та договір про грант.

Закупка обладнання для цього проекту проводилась шляхом проведенням тендерів по правилам закупівель НЕФКО. Були розглянуті всі пропозиції учасників, визначені переможці та укладені з ними контракти:

 • ТОВ “СП “Укрінтерм” укладений контракт 21.07.2014 на проектування, поставку, монтаж ІТП, пуск їх в експлуатацію та проведення навчання з персоналом.
 • Корпорація “Енергоресур-Інвест” контракт підписаний 28.07.2014 на поставку трубопроводів та комплектуючих до них.

Проект включає в себе:

 • встановлення 10 ІТП (з них 4 ІТП контейнерного типу, з яких 3 ІТП встановлюються на 2 житлових будинках) та 1 ЦТП по вул.Грибоєдова, 3а,
 • заміну мереж системи теплопостачання приблизною протяжністю 1,512 км.,
 • закриття малоефективної котельні по вул.Київскій, 82 та переключення навантаження на більш потужне джерело теплопостачання - кот.П.Комуни–Громова
 • підключення обладнання котельні, ІТП та ЦТП до системи SCADA

Усі роботи по прокладанню теплових мереж завершені в кінці вересня 2014р., а ІТП введені в експлуатацію до кінця жовтня 2014 року.

В 2014 році підприємством виконано 2 запити на виплату коштів:
І транш: кредит – 27,027 тис.€, грант – 135,133 тис.€
ІІ транш: кредит – 75,471 тис.€, грант – 137,520 тис.€

В 2015 році підприємство зробило останній запит на кошти:
ІІІ транш: кредит – 117,457 тис.€, грант – 27,241 тис.€

filler image

По факту впровадження проекту загальний бюджет склав 681,882 тис.€, з яких:

 • частка кредитних коштів 23,3% - 219,954 тис.€
 • частка грантових коштів 44,0% - 299,893 тис.€
 • внесок міського бюджету та підприємства 23,8%. – 162,035 тис.€

Очікувані результати:

 • економія природного газу 426 тис.м3 в рік;
 • економія електричної енергії 24 МВт в рік;
 • зменшення обсягу викидів СО2 на 818 тон в рікВ лютому 2021 року завершено всі виплати щодо кредитних зобов'язань по проекту «Реконструкція системи теплозабезпечення мікрорайону вул. Київська – Талаліхіна від котельні по вул. П.Комуни, 18 у м.Вінниця».

Загальна інформація про проект у м. Вінниця на сайті НЕФКО.

Закупівлі

Закупка обладнання для цього проекту проводилась шляхом проведенням тендерів по правилам закупівель НЕФКО.


Згідно результатів проведених тендерів, укладені контракти:

Постачальники Дата підписання контракту Предмет контракту Ціна контракту
ТОВ “СП “Укрінтерм” 21.07.2014р. проектування, поставку, монтаж ІТП 225 519,00 євро
Корпорація “Енергоресур-Інвест” 28.07.2014р. поставку трубопроводів 239 838,98 євро

Обговорення


Звіт про прогрес проектуТехнічний звіт (теплові мережі)Технічний звіт (ІТП)


Обмін досвідом між двома теплопостачальними підприємствами на рівні держав Фінляндія-Україна