filler image

Про проект

Північна екологічна фінансова корпорація - міжнародна фінансова організація, яка створена відповідно до угоди між Данією, Фінляндією, Ісландією, Норвегією і Швецією (далі — “НЕФКО”).

Швецією прийнято рішення щодо стратегії розвитку співробітництва з Україною, яка буде здійснюватися шведською Агенцією розвитку міжнародного співробітництва (далі — “Sida”).

Sida та НЕФКО домовилися співпрацювати по об’єднаній програмі підтримки уряду й муніципалітетів в Україні з метою підтримки екологічно безпечних й енергоефективних демонстраційних проектів в секторі комунального теплопостачання України. На виконання цього Sida та НЕФКО уклали угоду про управління та адміністрування НЕФКО внеском Швеції до Фонду програми Sida-НЕФКО “Демо Україна, комунальне теплопостачання” від 6 грудня 2010 року, яка передбачає фінансування інвестиції в екологічно безпечні енергоефективні демонстраційні проекти.

Асамблея вкладників Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля, який заснований Європейським банком реконструкції та розвитку (далі — “ЄБРР”) в рамках Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (далі — “E5П”) 11 листопада 2011 схвалила надання певної технічної допомоги для реалізації проекту “Демо Україна, комунальне теплопостачання” й призначила НЕФКО в якості виконавчої агенції, на додаток до технічної допомоги, що надається цьому проекту Sida через Український консультаційний цільовий фонд Sida-НЕФКО.

filler image

В рамках програми DemoUkraineDH за рахунок фінансування НЕФКО Підприємство впровадило інвестиційний Проект «Реконструкція системи теплозабезпечення мікрорайону по вул. Київській-Талаліхіна від котельні по вул. П.Комуни,18 в м. Вінниця”.

Проект відповідає завданням Фонду програми Sida-НЕФКО “Демо Україна, комунальне теплопостачання” та Фонду чистого виробництва НЕФКО. Відповідно до Угоди про адміністрування фондом, кошти Фонду спрямовані для фінансування закупівель товарів, робіт і пов’язаних послуг, в підтримку кредитних операцій, які фінансуються НЕФКО. В свою чергу, НЕФКО, як організація, керуюча фондом, погодилася укласти договір про грант з Підприємством.

Враховуючи все вище описане, 16.12.2013р. між Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО), Вінницькою міською радою та КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» були підписані: кредитний договір, гарантійний договір та договір про грант.

Закупка обладнання для цього проекту проводилась шляхом проведенням тендерів по правилам закупівель НЕФКО. Були розглянуті всі пропозиції учасників, визначені переможці та укладені з ними контракти:

 • ТОВ “СП “Укрінтерм” укладений контракт 21.07.2014 на проектування, поставку, монтаж ІТП, пуск їх в експлуатацію та проведення навчання з персоналом.
 • Корпорація “Енергоресур-Інвест” контракт підписаний 28.07.2014 на поставку трубопроводів та комплектуючих до них.

Проект включає в себе:

 • встановлення 10 ІТП (з них 4 ІТП контейнерного типу, з яких 3 ІТП встановлюються на 2 житлових будинках) та 1 ЦТП по вул.Грибоєдова, 3а,
 • заміну мереж системи теплопостачання приблизною протяжністю 1,512 км.,
 • закриття малоефективної котельні по вул.Київскій, 82 та переключення навантаження на більш потужне джерело теплопостачання - кот.П.Комуни–Громова
 • підключення обладнання котельні, ІТП та ЦТП до системи SCADA

Усі роботи по прокладанню теплових мереж завершені в кінці вересня 2014р., а ІТП введені в експлуатацію до кінця жовтня 2014 року.

В 2014 році підприємством виконано 2 запити на виплату коштів:
І транш: кредит – 27,027 тис.€, грант – 135,133 тис.€
ІІ транш: кредит – 75,471 тис.€, грант – 137,520 тис.€

В 2015 році підприємство зробило останній запит на кошти:
ІІІ транш: кредит – 117,457 тис.€, грант – 27,241 тис.€

filler image

По факту впровадження проекту загальний бюджет склав 681,882 тис.€, з яких:

 • частка кредитних коштів 23,3% - 219,954 тис.€
 • частка грантових коштів 44,0% - 299,893 тис.€
 • внесок міського бюджету та підприємства 23,8%. – 162,035 тис.€

Очікувані результати:

 • економія природного газу 426 тис.м3 в рік;
 • економія електричної енергії 24 МВт в рік;
 • зменшення обсягу викидів СО2 на 818 тон в рікВ лютому 2021 року завершено всі виплати щодо кредитних зобов'язань по проекту «Реконструкція системи теплозабезпечення мікрорайону вул. Київська – Талаліхіна від котельні по вул. П.Комуни, 18 у м.Вінниця».

Загальна інформація про проект у м. Вінниця на сайті НЕФКО.

Закупівлі

Закупка обладнання для цього проекту проводилась шляхом проведенням тендерів по правилам закупівель НЕФКО.


Згідно результатів проведених тендерів, укладені контракти:

Постачальники Дата підписання контракту Предмет контракту Ціна контракту
ТОВ “СП “Укрінтерм” 21.07.2014р. проектування, поставку, монтаж ІТП 225 519,00 євро
Корпорація “Енергоресур-Інвест” 28.07.2014р. поставку трубопроводів 239 838,98 євро

Обговорення


Звіт про прогрес проектуТехнічний звіт (теплові мережі)Технічний звіт (ІТП)

Vivamus imperdiet condimentum diam, eget placerat felis consectetur id. Donec eget orci metus, Vivamus imperdiet condimentum diam, eget placerat felis consectetur id. Donec eget orci metus, ac adipiscing nunc. Pellentesque fermentum, ante ac interdum ullamcorper. Donec eget orci metus, ac adipiscing nunc. Pellentesque fermentum, consectetur id.

 • Donec eget orci metus
 • Ante ac interdum ullamcorper
 • Vivamus imperdiet condimentum
 • Pellentesque fermentum
Актуальні теми: відеороз’яснення