Основні Фактори ризику

1. В зв’язку з набранням чинності Закону України «Про ринок природного газу» ціна на природний газ формується на ринкових засадах. З початком опалювального сезону, в жовтні 2016 року вартість природного газу, встановлена НАК «Нафтогаз України» для потреб бюджетних установ та інших споживачівщомісяця вище ніж у тарифах на виробництво теплової енергії для відповідних категорій споживачів.

НКРЕКП встановлює тарифи на виробництво теплової енергії для потреб бюджетних установ та інших споживачів , в яких враховує індикативні ціни на природний газ. Внаслідок зазначеної різниці в цінах на природний газ підприємство має збитки.

2.Фактичні витрати підприємства на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії значно перевищують затверджені тарифи. Діючі тарифи для населення відшкодовують витрати, які несе підприємство на виробіток, транспортування та постачання теплової енергії лише за 2016р на 82%.

Саме за рахунок невідповідності затверджених тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води для населення фактичним витратам і виникає різниця в тарифах. Обсяг заборгованості з різниці в тарифах станом на 01.01.2016 р. по населенню становить 2,8 млн.грн. ; по бюджету 33,8 млн.грн.