КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» проводить роз’яснювальні роботи зі «злісними» неплатниками!

2020-02-11 16:00:04,
image

Серед споживачів КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» є частина з незадовільною платіжною дисципліною. Це негативно позначається на загальній картині розрахунку населення з теплопостачальним підприємством.

Кількість несплачених платіжок у таких споживачів з місяця в місяць зростає, разом з тим накопичується і борг на рахунках даних неплатників.

Так, загалом станом на 11 лютого населення боргує перед КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго»  близько  93,3 мільйона гривень (дана сума зазначена без нарахувань за послуги, спожиті в січні).Платіжки з нарахуваннями за січень споживачі отримають днями.

Втім, КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» постійно працює з боржниками, адже всі споживачі, без винятку, зобов’язані сплачувати за послуги. Зокрема, Постановою Кабінету Міністрів України №630 передбачено:  за комунальні послуги необхідно розраховуватися до 20 числа щомісяця.    

Контролери-ревізори служби збуту КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго»  постійно влаштовують обходи по домівках вінничан, які мають чималі борги, для з’ясування причини несплати рахунків та попередження їх про необхідність погасити заборгованість. Так, один із таких обходів провели сьогодні, 11 лютого.

Під час обходів боржникам нагадують, яку суму вони заборгували за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання та закликають якомога швидше сплатити рахунки. Якщо ж у боржників немає можливості сплатити всю суму одразу, представники підприємства розповідають про можливість реструктурувати заборгованість. Для цього потрібно укласти відповідний договір з КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» (це можна зробити в службі збуту підприємства за адресою вул. 600-річчя, 13). Головна умова при реструктуризації – одразу сплатити 30% від усієї суми, решту   -  частинами протягом визначеного періоду. Крім цього, обов’язково необхідно сплачувати поточні нарахування.

Роз’яснювальна  робота, а саме – обхід мешканців, які боргують теплопостачальному підприємству великі суми,  дає позитивний результат – боржники все частіше укладають договори на реструктуризацію заборгованості.

Обходи мешканців  - це перший етап роботи з боржниками, далі  - працює юридично-договірна служба, вирішуючи питання в судовому порядку.

Загалом боржникам може загрожувати низка санкцій:

 • штрафи:  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №630 штрафні санкції нараховуються у розмірі 3%: якщо сума заборгованості, для прикладу, 5 000 грн., відповідно штраф буде  - 150грн.  У декого суми заборгованості перевищують 10 000, відповідно штраф буде  - 300 грн.  А є й боржники, які мають несплачені нарахування у розмірі понад 100 000 грн. Для таких боржників розмір штрафних санкцій відповідно дорівнюватиме від 3000 грн і вище відповідно до суми боргу. Є такі боржники, штрафи яких можуть перевищити 8 000 гривень.
 • судовий збір: при подачі позовної заяви до суду позивач  (в даному випадку теплопостачальне підприємство) сплачує судовий збір. Після прийняття рішення судом на користь позивача судовий збір стягується з боржника. З 1 січня 2020 року відповідно до Закону України “Про судовий збір”  мінімальна ставка судового збору становить 2102 гривні (1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
 • виконавчий збір: після прийняття судом рішення про стягнення з боржника заборгованості, справа передається в органи державної виконавчої служби (ДВС). Відповідно до Закону України «Про державне провадження» з боржника стягується виконавчий збір – 10% від суми боргу, що підлягає стягненню.
 • Крім того, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.
 • Заборона виїзду та арешт майна: До боржників може бути застосовано заборону виїзду за кордон та накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно.
 • внесення до єдиного реєстру боржників: якщо Ви не сплачуєте за послуги вчасно та в повному обсязі, то автоматично потрапляєте до даного реєстру https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.
 • неможливість отримати субсидію: якщо матимете борг у розмірі 340 гривень, прострочений більше, ніж на місяць, ви можете втратити можливість отримувати субсидію;

Підприємство змушене вдаватися до санкцій, адже так само, як споживачі повинні розраховуватися за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання вчасно, КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» повинно розраховуватися за ресурси, які використовує для надання послуг споживачам. Найбільша частка фінансів припадає на розрахунок за використаний природний газ перед НАК «Нафтогаз України». • 21100 Україна, Вінницька обл.,м.Вінниця, вул.600-річчя, 13
 • (0432) 55 16 55 (приймальня)
 • (0432) 43 34 95 (диспетчер)
 • (0432) 46 03 45 (група по роботі з населенням)
 • office@vmte.vn.ua
 • http://www.vmte.vn.ua
 • Пн-Чт: 8:00 - 17:00
 • Пт: 8:00 - 15:45
 • Обідня перерва: 12:00 - 12:45
 • Сб-Нд: Вихідні