Двоставковий тариф на послугу з централізованого опалення: роз’яснення

image

У КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» розрахунки за послугу з централізованого опалення здійснюються за двоставковим тарифом. Роз’яснюємо для споживачів, що таке «двоставковий тариф» та як відбуваються нарахування відповідно до такого тарифу.

Платити за послугу з централізованого опалення впродовж усього року, але за різними ставками в опалювальний та міжопалювальний сезони, - це двоставковий тариф. 

Введення в дію розрахунків за двоставковим тарифом — це не забаганка міської влади, а вимога Кабінету Міністрів України. Так, на виконання рішення колегії Міністерства з питань житлово-комунального господарства від 22.02.2008р. та розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.04.2007р. №229-р. виконком Вінницької міської ради 27.11.2008р. затвердив рішення за №2852, згідно з яким 01.01.2009р. на підприємстві КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго" введено в дію порядок розрахунків за централізоване опалення за двоставковим тарифом.

Двоставковий тариф обраховано, виходячи з тієї ж собівартості тарифу, яка була затверджена Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Ви не сплачуєте більше!

Цей тариф передбачає, що жителі міста сплачують за послугу з централізованого опалення протягом усього року, але за різними ставками.

Двоставковий тариф дозволяє зменшити фінансове навантаження на споживачів в опалювальний період.

Двоставковий тариф на послугу з централізованого опалення складається з двох частин: "умовно-постійні" (абонентська плата) та "умовно-змінні витрати" (плата за фактично спожиту теплову енергію). Термін "абонплата" вживають для полегшення взаєморозуміння з мешканцями. У Правилах розрахунку двоставкового тарифу на теплову енергію використовують наступні терміни: "умовно-постійні" та "умовно-змінні" витрати.  

Мешканці сплачують абонплату протягом усього року. З 1 січня 2019 року  вона складає 2,08 грн за 1 м² опалювальної площі за місяць. Абонплата не є платою наперед. Це не авансовий платіж, як дехто вважає, а витрати підприємства. Тому і сплачувати їх потрібно протягом усіх 12 місяців. Кошти, отримані у вигляді абонентської плати від населення, спрямовуються на потреби підприємства. Зокрема, на придбання матеріалів (труб, засувок, компенсаторів), сплату різноманітних податків і зборів.

Коли на житлові будинки не подається теплоносій для послуги з централізованого опалення, це не означає, що підприємство не працює. Навпаки – робота збільшується. Адже підприємство готується до нового опалювального періоду. Крім планових робіт з ремонту всього обладнання та реконструкції мереж, щодня наші працівники працюють на ліквідації поривів, виявлених після гідравлічних випробувань, відділи по роботі з населенням ведуть прийом споживачів з питань розрахунків, бухгалтерія обробляє плату від населення, сплачує податки та нараховує заробітну плату, диспетчерська служба цілодобово стежить за злагодженістю роботи котелень, справності мереж. Кожен структурний підрозділ виконує свою роботу, необхідну для повноцінного функціонування підприємства.

"Умовно-змінні витрати" (плата за фактично спожиту теплову енергію). Протягом опалювального сезону з 1 січня  2019 року мешканці сплачують  35,24 грн за 1 м²  опалювальної площі (якщо не встановлено прилад обліку теплової енергії). Для споживачів, в будинках яких встановлено прилад обліку теплової енергії, плата за фактично спожиту теплову енергії визначається згідно з показниками лічильника виходячи із вартості 1 Гкал, яка з 1 січня 2019 року становить 1375,27 грн. До цієї суми додається абонплата.

Найбільше навантаження в роботі підприємства припадає саме на зимовий період, коли виробляється і транспортується теплова енергія до будинків споживачів.

Схема нарахувань тарифу наступна:

— травень, червень, липень, серпень, вересень — нараховується лише абонентна плата;

— жовтень (з початку опалювального сезону), листопад, грудень, січень, лютий, березень, квітень (до закінчення опалювального сезону) — абонентна плата і плата за фактично спожиту теплову енергію.

Таким чином, з початку нарахувань плати за послугу з централізованого опалення за двоставковим тарифом, змін зазнала лише сама система нарахувань, ви не сплачуєте більше! Вкотре наголошуємо, двоставковий тариф дозволяє лише зменшити фінансове навантаження на споживачів в опалювальний період.Актуальні теми: відеороз’яснення