Споживачі за борги можуть втратити майно: один автомобіль вже на штрафмайданчику

2019-05-28 15:05:15,
image

Станом на 28 травня загальна сума боргу населення перед КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» майже 112 млн гривень.

Підприємство продовжує роботу зі злісними неплатниками у межах чинного законодавства.

Щодо боржників, по яких вже були рішення суду і справи передали в державну виконавчу службу (ДВС), нині там перебувають рішення на стягнення зі споживачів КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» на суму 16 мільйонів гривень.

Так, серед майна, по якому є рішення на арешт і яке підлягає вилученню, є 14 автомобілів, які в подальшому планується реалізувати через аукціон з метою погашення заборгованості споживачів перед КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго».

Втім, у Державної виконавчої служби є труднощі з вилученням даних автомобілів, а саме зі з’ясуванням їх місця знаходження. Згідно з результатами спостережень, боржники не проживають за офіційно зареєстрованими адресами. Це підтверджують і сусіди боржників. За їхніми словами, деякі вже давно виїхали за кордон, а про одного кажуть, що він має громадянство іншої країни. І відповідно про місце розташування автомобілів, які зареєстровані на даних боржників, не відомо. Зауважимо, що всі автомобілі, на які накладено арешт, автоматично перебувають у розшуку. Підприємство робить все для того, щоб вони якомога швидше знайшлися, співпрацюючи з  Державною виконавчою службою.    

Проте вже є один автомобіль, який вже вилучено в боржника і його можна придбати на аукціоні.

Цей автомобіль було вилучено в споживача Державною виконавчою службою за борги перед КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» в розмірі 4 тисячі 867, 14 гривень, серед яких 3 тисячі 193,06 гривень – сума основного боргу, все інше – це штрафні та інші судові нарахування. Цей борг накопичився за період з жовтня 2007 року до липня 2011 року.

По даному боржнику було 1 судове рішення. Споживач не сплачував борг,  тому справи передали в ДВС, які вилучили автомобіль марки ВАЗ. Як тільки автомобіль буде  реалізовано, виручені кошти будуть спрямовані на оплату боргу.

Крім транспортних засобів, арешт може бути накладено і на нерухоме майно, а також застосовуватися й інші передбачені законом обмеження.

Вже є перші два «кандидата», чиї приміщення будуть реалізовані. Це нежитлові приміщення. Зараз проводяться підготовчі дії до реалізації арештованих приміщень у рамках виконавчого провадження. Такі дії буде здійснено державною виконавчою службою в рамках чинного законодавства. Під дану санкцію може потрапити споживач, заборгованість якого перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (відповідно до Закону  України «Про виконавче провадження»).

Крім того, підприємство вже готове здійснювати  відключення  житлових будинків від послуг, де всі мешканці боргують за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання перед підприємством. Це передбачено Законом України «Про житлово-комунальні послуги». Мешканців таких будинків вже попереджено про відключення.

 І, якщо платіжна дисципліна споживачів не покращиться, без послуги з гарячого водопостачання через борги вже на початку червня залишаться 9 будинків.

Борг деяких будинків із зазначених сягає понад 500 тисяч гривень! Зокрема, це будинок по Пирогова, 73а, загальний борг мешканців  - 548 584 грн.

Також серед боржників підприємства є споживач, який має борг за спожиті послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, але не зважаючи на це придбав у 2017-му році автомобіль. • 21100 Україна, Вінницька обл.,м.Вінниця, вул.600-річчя, 13
 • (0432) 55 16 55 (приймальня)
 • (0432) 43 34 95 (диспетчер)
 • (0432) 46 03 45 (група по роботі з населенням)
 • zmi@vmte.vn.ua
 • office@vmte.vn.ua
 • http://www.vmte.vn.ua
 • Пн-Чт: 8:00 - 17:00
 • Пт: 8:00 - 15:45
 • Обідня перерва: 12:00 - 12:45
 • Сб-Нд: Вихідні