Сплатити за спожите вчасно – обов’язок кожного!

2019-05-13 10:35:27,
image

На календарі вже 13 травня, жителі Вінниці вже отримали платіжки за спожиті комунальні послуги в квітні. Нагадуємо, відповідно до чинного законодавства, а саме Постанови Кабінету Міністрів України №630, споживачі зобов’язані своєчасно сплачувати за комунальні послуги до 20 числа щомісяця.

Звертаємо увагу, що платіжки, які ви отримали в цьому місяці,  - це нарахування за спожиті послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання в квітні. Щодо нарахувань за послугу з централізованого опалення: опалювальний сезон завершився лише 8-го квітня (згідно з рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради "Про завершення опалювального сезону 2018-2019 років у м. Вінниці" від 04.04.19 №869). Саме тому в платіжках споживачі отримали й нарахування за дану послугу (за 8 днів квітня). Наголошуємо, що КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» послугу з централізованого опалення для населення у цьому році надавало до 8-го квітня!    

Станом на 13 травня рівень розрахунку споживачів за послуги, спожиті в квітні, лише 23 %.

Загалом, враховуючи несплачені нарахування за квітень, сума боргу перевищує 150 млн гривень!

Така платіжна дисципліна – вкрай негативна! У зв’язку з цим  юридично-договірна служба КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» спільно з державною виконавчою службою стягуватимуть кошти з неплатників у межах чинного законодавства. Мова йтиметься про накладання арешту на майно, зокрема, на транспортні засоби та гаражі,  а також про заборону виїзду за кордон.

Також підприємство буде здійснювати  відключення  житлових будинків від послуг, де всі мешканці боргують за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання перед підприємством. Це передбачено Законом України «Про житлово-комунальні послуги».  Мешканців таких будинків вже попереджено про відключення. 

Крім цього, боржникам загрожує ряд інших санкцій:

  штрафи:  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №630 штрафні санкції нараховуються у розмірі 3%.

•  судовий збір: при подачі позовної заяви до суду позивач  (в даному випадку теплопостачальне підприємство) сплачує судовий збір. Після прийняття рішення судом на користь позивача судовий збір стягується з боржника. З 1 січня 2019 року відповідно до Закону України “Про судовий збір”  мінімальна ставка судового збору становить 1921 гривню.

•  виконавчий збір: після прийняття судом рішення про стягнення з боржника заборгованості, справа передається в органи державної виконавчої служби (ДВС). Відповідно до Закону України «Про державне провадження» з боржника стягується виконавчий збір – 10% від суми боргу, що підлягає стягненню.

•  Заборона виїзду та арешт майна: До боржників може бути застосовано заборону виїзду за кордон та накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно.

•  пеня: Законом «Про житлово-комунальні послуги» передбачено пеню за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг. За кожен день затримки з оплатою нараховуватиметься пеня в розмірі 0,01%.  Нарахування пені починатиметься з першого робочого дня після 20 числа (крайній термін сплати за комунальні послуги).

•  внесення до єдиного реєстру боржників: якщо Ви не сплачуєте за послуги вчасно та в повному обсязі, то автоматично потрапляєте до даного реєстру https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.

•  неможливість отримати субсидію: якщо матимете борг у розмірі 340 гривень прострочений більше, ніж на місяць, субсидію у вас заберуть.

Ми розуміємо, що частина боржників належить до неблагополучних верств населення, саме тому підприємство завжди йде назустріч навіть злісним неплатникам, пропонуючи можливість реструктурувати борг і сплатити його частинами.  Головна умова при реструктуризації – одразу сплатити 30% від усієї суми, решту – частинами протягом визначеного періоду. Крім цього, обов’язково необхідно сплачувати поточні нарахування.  • 21100 Україна, Вінницька обл.,м.Вінниця, вул.600-річчя, 13
  • (0432) 43 34 95 (диспетчер)
  • (0432) 46 03 45 (група по роботі з населенням)
  • zmi@vmte.vn.ua
  • office@vmte.vn.ua
  • http://www.vmte.vn.ua
  • Пн-Чт: 8:00 - 17:00
  • Обідня перерва: 12:00 - 13:00
  • Пт-Сб-Нд: Вихідні