КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» влаштовує 141 ІТП

2019-05-06 18:10:06,
image

Протягом останніх 5-ти років КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» успішно впроваджує проекти з реконструкції систем опалення та гарячого водопостачання з встановленням індивідуальних теплових пунктів (ІТП). У  рамках «Проекту з енергоефективності у м. Вінниця» в співпраці зі Швейцарською конфедерацією та в рамках проекту в співпраці з NEFKO встановлено 178 ІТП. Всього по підприємстві станом на початок 2019 року експлуатується 284 ІТП.

У 2019-му році на будинки, яким КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» надає послуги, продовжилося влаштування індивідуальних теплових пунктів. Цього разу -  у мікрорайонах «Вишенька» та «Слов’янка».  Загальна кількість ІТП, що передбачається встановити та ввести в експлуатацію в 2019 році  - 141,  в тому числі 35  -  за власні кошти підприємства. Це дозволить повністю забезпечити перехід споживачів мікрорайонів «Вишенька» та «Слов’янка» на двотрубну систему теплопостачання та кардинально підвищити якість надання послуг з гарячого водопостачання жителям вищезгаданих мікрорайонів міста Вінниці.

Встановити 141 ІТП підприємство зможе завдяки успішному досвіду впровадження Проекту з енергоефективності в м. Вінниця в співпраці з Швейцарською Конфедерацією за підтримки Вінницької міської ради  протягом 2013-2018 рр., під час якого КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» довело свою спроможність реалізовувати енергоефективні проекти за міжнародної фінансової підтримки. Саме тому вдалося продовжити проект з енергоефективності в м. Вінниці.

Обрали для наступного етапу проекту мікрорайон «Вишенька» та «Слов’янка», а саме  - реконструкцію системи гарячого водопостачання  з вагомої причини -  аварійний стан мереж гарячого водопостачання, що були збудовані в 70-х і 80-х роках минулого століття та повністю відпрацювали свій ресурс та, відповідно, потребували термінової реконструкції.

Встановлення вищезазначених ІТП дозволить вивести з експлуатації 8,2 км аварійних мереж гарячого водопостачання у двотрубному прокладанні.  Такий стан мереж призводив до значних  втрат теплової енергії через аварійні пориви та фінансових витрат підприємства на експлуатацію та ремонт вищезгаданих мереж.

Очікуваний ефект від встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) у мікрорайонах «Вишенька» та «Слов’янка»:

- зменшення витоків гарячої води на 404 939 м3/рік (18 222 Гкал/рік): враховуються витоки, які були на зовнішніх теплових мережах. Щодо витоків, які є у внутрішньобудинкових системах, про це повинні піклуватися самі споживачі та управляючі компанії. Саме управляючі компанії відповідають за внутрішньобудинкову систему відповідно до відповідно до Закону України Про житлово-комунальні послуги Розділ IV стаття 13 пункт 2 (Послуги з санітарно-технічного обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж (мережі, арматура на них, прилади та обладнання, засоби обліку та регулювання споживання житлово-комунальних послуг, які знаходяться в межах будинку, споруди) виконує балансоутримувач будинку, який за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом).

- зменшення споживання газу на 2 280 тис.м3/рік; зменшення споживання газу отримаємо за рахунок зменшення витоків гарячої води на мережах.

- зменшення викидів СО2 на 4 570 тон/рік;

- загальна економія в грошах – 28,1 млн. грн./рік; (це не впливає на тарифи споживачів, адже втрати за витоки на мережах не лягали на плечі споживачів. Споживачі сплачують за фактично спожиту послугу відповідно до показників загальнобудинкових та квартирних приладів обліку гарячої води).

Фінансування:

 • Швейцарська Конфедерація - 1,5 млн. швейцарських франків, зекономлених під час впровадження Проекту з енергоефективності м. Вінниці. Швейцарська Конфедерація забезпечує поставку ІТП та надання супутніх послуг. За ці кошти буде встановлено 106 ІТП.
 • КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» - 19 млн 100 тисяч гривень. За власний кошт заплановано  влаштування 35 ІТП.

Термін влаштування ІТП:

За період з грудня 2018 року до квітня 2019 року  вже встановлено 47  ІТП. Інші планується встановити відповідно до початку опалювального сезону 2019-2020 рр.  

Станом на даний час, за участю департаменту міського господарства Вінницької міської ради, виконуються роботи по встановленню та введенню в експлуатацію ІТП відповідно до графіків. Також буде встановлено систему SCADA, що дозволить  контролювати та регулювати за необхідності роботу ІТП віддалено – за допомогою комп’ютера з диспетчерської підприємства.  

news
news
news
news • 21100 Україна, Вінницька обл.,м.Вінниця, вул.600-річчя, 13
 • (0432) 43 34 95 (диспетчер)
 • (0432) 46 03 45 (група по роботі з населенням)
 • zmi@vmte.vn.ua
 • office@vmte.vn.ua
 • http://www.vmte.vn.ua
 • Пн-Чт: 8:00 - 17:00
 • Обідня перерва: 12:00 - 13:00
 • Пт-Сб-Нд: Вихідні