Опалювальний сезон 2018-2019 рр завершується!

2019-04-08 10:12:10,
image

На виконання рішення виконкому Вінницької міської ради від 04.04.2019 року №869 «Про завершення опалювального сезону 2018-2019 років» КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» 08.04.19 р. завершує опалювальний сезон 2018-2019 рр для житлового фонду та інших споживачів.

Щодо закладів охорони здоров’я, закладів соціального захисту, освітянських закладів та інших закладів культурного призначення, завершення опалювального сезону відбуватиметься відповідно до наданих заявок керівників відповідних закладів.

Загалом опалювальний сезон проведено на належному рівні. Це зумовлено якісним виконанням усіх запланованих робіт у міжопалювальний період. Підприємство підготувалося на 100%, а саме: було налагоджено всі котельні, центральні теплові пункти, індивідуальні теплові пункти, проведено гідравлічні випробування  теплових мереж, реконструйовано близько 3,84 км трубопроводів теплових мереж.

Були проблемні питання з аварійними мережами, які передали нашому підприємству від ДП «Теплокомуненерго Маяк» лише з 1 серпня 2018 року. З-поміж 26 км теплових мереж та мереж гарячого водопостачання у двотрубному виконанні, які передали,  - 80% зношені.  Завдяки зусиллям КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго»,  що активно працювало в період з серпня по жовтень на вищезазначених мережах та протягом всього опалювального періоду ліквідовувало аварійні ситуації, у домівках колишніх споживачів ДП «Теплокомуненерго Маяк» була послуга з централізованого опалення.

Під час опалювального періоду постійно працювали аварійні ремонтні бригади (позмінно і вдень, і вночі), оперативно реагуючи на всі звернення. Так, за період з жовтня по квітень було ліквідовано 469 аварійних ситуацій.  

Загалом під час опалювального сезону КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» повністю забезпечило всіх своїх споживачів якісною послугою з централізованого опалення та гарячого водопостачання.

За опалювальний сезон 2018-2019 рр. відпуск теплової енергії котельнями склав близько  695 тис. Гкал, із них відпуск котельнями, що працюють на біопаливі, становить близько 2 тис. Гкал.

За опалювальний період  до теплопостачального підприємства надходили звернення: в основному щодо проблем у внутрішньобудинкових системах, хоча це зона відповідальності управляючих компаній. Так, питання взаємодії з управляючими компаніями досі залишається відкритим.

Наше підприємство часто зіштовхується з проблемою, що  більшість управляючих  компаній нехтують своїми обов’язками, спрямовуючі всі проблеми, зокрема ті, що у внутрішньобудинковій системі, на КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго». Хоча теплопостачальне підприємство відповідає лише за стан зовнішніх мереж, а внутрішньобудинкова система  - зона відповідальності управляючих  компаній.   

Звертаємо увагу, що лише самі мешканці будинку укладають договір з управляючою компанією, яка повинна виконувати послуги з санітарно-технічного обслуговування та обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримує на балансі відповідне майно, забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з чинним законодавством (Закон України «Про житлово-комунальні послуги» Розділ IV стаття 13).

Так само відкритим залишається і питання розрахунку споживачів за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання. Станом на початок квітня борг населення перед КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» сягає 110 мільйонів гривень. Підприємство бореться зі злісними неплатниками, застосовуючи всі можливі важелі впливу відповідно до законодавства: штрафи, пеня, судовий і виконавчий збори, неможливість отримати субсидію, заборона виїзду за кордон та арешт майна, внесення до єдиного реєстру боржників. Такі дії – вимушені, адже від рівня розрахунку споживачів за послуги залежить рівень розрахунку підприємства з НАК «Нафтогаз України» за спожитий природний газ.

Щодо питання тарифів: під час опалювального сезону, а саме в січні 2019-го року, відбулися деякі зміни: підвищився тариф на теплову енергію для населення на 20 %.  На зміну тарифів вплинуло підвищення вартості природного газу для населення відповідно до рішення Кабінету Міністрів України. Зауважимо, що у КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» - один з найнижчих тарифів на теплову енергію по всій Україні. Серед міст обласного значення України з населенням більше 250 тисяч чоловік та теплопостачальних підприємств, які забезпечують послугами більшу частину населення міста, - КП ВРМ «Вінницяміськтеплоенерго» по величині тарифів на теплову енергію для населення посідає  4-те місце з 23-ьох (починаючи з найменшого тарифу).

Підготовка до наступного опалювального сезону: у міжопалювальний період теплопостачальне підприємство докладатиме максимум зусиль, аби мінімізувати ризики на наступний опалювальний сезон 2019-2020 рр. Зокрема, з 11 березня вже тривають роботи на двох ділянках:

1. Прокладання ділянки тепломережі по вул. Короленка (від вул. Некрасова до вул. Є.Пікуса), що дозволить виключити зі схеми теплопостачання міста більше 500 метрів аварійних теплових мереж, через які подається теплоносій на 14 будинків і 1 ДНЗ.

2. Прокладання теплових мереж по вул. Острозького і території ДНЗ №50 до   Міської клінічної лікарні №2 (по вул. Коцюбинського, 6) протяжністю 245 метрів. Виконання даних робіт дасть можливість підключити до нових мереж ДНЗ №50 та дозволить виключити аварійну ділянку теплової мережі по вул. Антоновича протяжністю 200 метрів, а також 150 метрів теплових мереж, які пролягають територією приватного сектору, що ускладнює проведення аварійних робіт.

Загалом згідно з комплексним планом в міжопалювальний період планується:

 • реконструкція  теплових мереж протяжністю понад 4,063 км,
 • влаштування 141  індивідуальних теплових пунктів (ІТП)  по мікрорайону «Вишенька»,
 • перевірка та підготовка усіх об’єктів:
 • котелень – 45,
 • ЦТП (центральні теплові пункти) – 84,
 • ІТП  (індивідуальні теплові пункти) – 284,
 • гідравлічні випробування теплових мереж – 194,65 км.

Підприємство завжди залишається на зв’язку зі своїми споживачами. На сайті постійно функціонує категорія «онлайн-звернень» http://vmte.vn.ua/contactUs.html , де споживачі можуть залишити свої питання (опрацьовуються в робочі дні  пн - чт  8:00 до 17:00).

Також функціонує диспетчерська служба, куди можуть звернутися споживачі цілодобово за номером (0432)43-34-95 (у разі виникнення термінових питань аварійного характеру).

Якщо Вам потрібно викликати контролера для пломбування приладу обліку, звертайтеся за номером (0432)50-72-89 (графік роботи: пн - чт, з 8:00 до 17:00) або ж можете залишати онлайн-заявку на офіційному сайті за посиланням http://vmte.vn.ua/workMeter.html .

Для подачі показників та питань щодо нарахувань звертайтеся за номерами (0432)46-03-45, (0432)55-16-51.  

Також можете долучатися у друзі до нашого профілю в мережі Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100013783771133  (питання в профілі опрацьовуються в робочі дні пн - чт з 8:00 до 17:00). • 21100 Україна, Вінницька обл.,м.Вінниця, вул.600-річчя, 13
 • (0432) 43 34 95 (диспетчер)
 • (0432) 46 03 45 (група по роботі з населенням)
 • zmi@vmte.vn.ua
 • office@vmte.vn.ua
 • http://www.vmte.vn.ua
 • Пн-Чт: 8:00 - 17:00
 • Обідня перерва: 12:00 - 13:00
 • Пт-Сб-Нд: Вихідні