За минулий тиждень ще в 10-ти багатоповерхівках виявлено проблеми у внутрішньобудинковій системі

2019-03-05 17:54:31,
image

Минулого тижня, з 25.02 до 01.03, вкотре було проведено обстеження багатоповерхівок на наявність проблем з подачею послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання.

Перевіряють подачу послуги фахівці відділу контролю якості теплової енергії. Обов’язково до комісійного обстеження долучають представників управляючих компаній. Адже теплопостачальне підприємство  відповідає лише за справність зовнішніх мереж, які знаходяться поза межами житлових будинків. А щоб перевірити стан внутрішньобудинкової системи необхідна присутність фахівців з управляючих компаній. 

У більшості з обстежених будинків було виявлено проблеми у внутрішньобудинковій системі.  Зокрема, у будинках за адресами по вул. А. Янгеля, 45, Гладкова, 5, Довженка, 83, Келецька, 83, Кн. Коріатовичів, 149,  Космонавтів, 70, Литвиненко-Вольгемут, 54, Острозького, 23, Пирогова, 112, Стрілецька, 93.

Усім управляючим компаніям, які обслуговують вищезазначені будинки, було видано припис на виконання робіт  (приписи додаємо нижче).

Звертаємо вашу увагу, що відповідно до Статті 382 Цивільного кодексу України всі власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками всього майна будинку. Внутрішньобудинкові системи – це теж невід’ємна частина ваших будинків, співвласниками якого є ви.

Також до нашого підприємства час від часу звертаються споживачі з необхідністю полагодити елеваторний вузол (який призначений для підключення будинку до зовнішніх теплових мереж та забезпечує належну циркуляцію теплоносія у внутрішньобудинковій системі опалення).

Наголошуємо, що елеваторний вузол є невід’ємною частиною внутрішньобудинкової системи

(відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 869 від 1 червня 2011 р. «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги»). Теплові вводи, елеваторні вузли, вузли вводу системи опалення та гарячого водопостачання житлових будинків було передано на баланс департаменту житлового господарства міської ради рішенням виконавчого комітету ВМР у жовтні 2012 року (рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради №2656 від 25.10.2012р. на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011р. №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги»).

Тож для вирішення проблем з елеваторним вузлом та інших несправностей у внутрішньобудинковій системи необхідно звертатися до управляючих компаній.

Звертаємо увагу, що лише самі мешканці будинку укладають договір з управляючою компанією, яка повинна виконувати послуги з санітарно-технічного обслуговування та обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримує на балансі відповідне майно, забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з чинним законодавством (Закон України «Про житлово-комунальні послуги» Розділ IV стаття 13).

Теплопостачальне підприємство не може впливати на невиконання робіт управляючими компаніями. Ви, співвласники будинку, самі обираєте  управляючу компанію, яка буде обслуговувати і будинок, і всі внутрішньобудинкові мережі.

news
news
news
news
news
news
news
news
news
news
news

news

 

news
news

 

 

   • 21100 Україна, Вінницька обл.,м.Вінниця, вул.600-річчя, 13
  • (0432) 43 34 95 (диспетчер)
  • (0432) 46 03 45 (група по роботі з населенням)
  • zmi@vmte.vn.ua
  • office@vmte.vn.ua
  • http://www.vmte.vn.ua
  • Пн-Чт: 8:00 - 17:00
  • Обідня перерва: 12:00 - 13:00
  • Пт-Сб-Нд: Вихідні