Чому підвищуються тарифи?

2016-09-22 16:24:39,
image

nkrekp.jpg«Чому підвищуються тарифи на комунальні послуги?», «Хто встановлює ціни?»,  «Наскільки все відбувається прозоро?»  - сьогодні це актуальні запитання для населення.

 Щоб роз’яснити ситуацію обласні, районні, міські, селищні та сільські ради неодноразово зверталися до  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Адміністрації Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів. Після опрацювання звернень Комісія  розмістила відповідь на своєму офіційному сайті.

Звертаємо увагу, що у другому пункті публікації розміщена інформація щодо  тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води. Тож,  згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги»  встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво не допускається. Тарифи на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води повинні враховувати повну собівартість зазначених послуг.

 Якщо ж обсяг витрат протягом строку дії тарифів  змінюється не залежно від виконавця/виробника зокрема: підвищення або зниження цін на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси, збільшення або зменшення мінімальної заробітної плати, податків і зборів, орендної плати, амортизаційних відрахувань та ін., підприємство подає до комісії заяву на коригування лише тих складових частин структури тарифів, за якими відбуваються цінові зміни. Окрім того, на рівень тарифів вплинув ряд змін до законодавства,  які прийняв Уряд та Верховна Рада України з початку цього року.  

Відкритість та прозорість  формування тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води роз’яснені у презентації. http://www.slideshare.net/NKREKP/05052016-61901840).

Ознайомитися із повним варіантом відповіді НКРЕКП можна за посиланням (http://nerc.gov.ua/?news=5393).  • 21100 Україна, Вінницька обл.,м.Вінниця, вул.600-річчя, 13
  • (0432) 43 34 95 (диспетчер)
  • (0432) 46 03 45 (група по роботі з населенням)
  • office@vmte.vn.ua
  • http://www.vmte.vn.ua
  • Пн-Чт: 8:00 - 17:00
  • Обідня перерва: 12:00 - 13:00
  • Пт-Сб-Нд: Вихідні