Двоставковий тариф на послугу з централізованого опалення: роз’яснення

image

У КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» розрахунки за послугу з централізованого опалення здійснюються за двоставковим тарифом. Роз’яснюємо для споживачів, що таке «двоставковий тариф» та як відбуваються нарахування відповідно до такого тарифу.

Платити за послугу з централізованого опалення впродовж усього року, але за різними ставками в опалювальний та міжопалювальний сезони, - це двоставковий тариф. 

Введення в дію розрахунків за двоставковим тарифом — це не забаганка міської влади, а вимога Кабінету Міністрів України. Так, на виконання рішення колегії Міністерства з питань житлово-комунального господарства від 22.02.2008р. та розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.04.2007р. №229-р. виконком Вінницької міської ради 27.11.2008р. затвердив рішення за №2852, згідно з яким 01.01.2009р. на підприємстві КП ВМР "Вінницяміськтеплоенерго" введено в дію порядок розрахунків за централізоване опалення за двоставковим тарифом.

Двоставковий тариф обраховано виходячи із тієї ж собівартості тарифу, яка була затверджена Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Цей тариф передбачає, що жителі міста сплачують за послугу з централізованого опалення протягом усього року, але за різними ставками. У міжопалювальний період період плата нараховується лише за постійні витрати підприємства (заробітна плата, утримання і ремонт мереж та інше), а під час опалювального сезону до цього додадуть плату, необхідну для придбання газу, електроенергії, вироблення і транспортування тепла.

Двоставковий тариф дозволяє зменшити фінансове навантаження на споживачів в опалювальний період та забезпечити зменшення збитків підприємства в умовах значних коливань попиту на послуги теплопостачання впродовж року, шляхом наближення доходів від реалізації теплової енергії та послуг централізованого теплопостачання до витрат підприємства, створити засади для підвищення якості безперебійного теплопостачання споживачів.

Двоставковий тариф на послугу з централізованого опалення складається з двох частин: "умовно-постійні" (абонентська плата) та "умовно-змінні витрати" (плата за фактично спожиту теплову енергію). Термін "абонплата" вживають для полегшення взаєморозуміння з мешканцями. У Правилах розрахунку двоставкового тарифу на теплову енергію використовують наступні терміни: "умовно-постійні" та "умовно-змінні витрати".

Мешканці сплачують абонплату протягом усього року. З 31 грудня 2017 року  вона складає 2,08 грн за 1 м² опалювальної площі за місяць. Абонплата не є платою наперед. Це не авансовий платіж, як дехто вважає, а витрати підприємства. Тому і сплачувати їх потрібно протягом всіх 12 місяців. Кошти, отримані у вигляді абонентської плати від населення, спрямовуються на потреби підприємства. Зокрема, на придбання матеріалів (труб, засувок, компенсаторів), сплату різноманітних податків і зборів, виплату заробітної плати і відрахувань по заробітній платі.

Коли на житлові будинки не подається теплоносій для опалення, це не означає, що підприємство не працює. Адже щодня наших працівників можна побачити на ліквідації поривів, виявлених після гідравлічних випробувань, відділи по роботі з населенням ведуть прийом споживачів з питань розрахунків, бухгалтерія обробляє плату від населення, сплачує податки та нараховує заробітну плату, диспетчерська служба цілодобово стежить за роботою підприємства. Кожен структурний підрозділ виконує свою роботу, необхідну для повноцінного функціонування підприємства.

"Умовно-змінні витрати" (плата за фактично спожиту теплову енергію). Протягом опалювального сезону з 31 грудня 2017 року мешканці сплачують  28,80 грн за 1 м²  опалювальної площі (якщо не встановлений прилад обліку теплової енергії). Для споживачів, в будинках яких встановлений прилад обліку теплової енергії, плата за фактично спожиту теплову енергії визначається згідно з показниками лічильника виходячи із вартості 1 Гкал, яка з 31 грудня 2017 року становить 1123,69 грн. До цієї суми додається абонплата.

Найбільше навантаження в роботі підприємства припадає саме на зимовий період, коли виробляється і транспортується теплова енергія до будинків споживачів.

Схема нарахувань тарифу наступна:

— травень, червень, липень, серпень, вересень — нараховується лише абонентна плата;

— жовтень (з початку опалювального сезону), листопад, грудень, січень, лютий, березень, квітень (до закінчення опалювального сезону) — абонентна плата і плата за фактично спожиту теплову енергію.

Таким чином, з початку нарахувань плати за послугу з централізованого опалення за двоставковим тарифом, змін зазнала лише сама система нарахувань. Вкотре наголошуємо, двоставковий тариф дозволяє зменшити фінансове навантаження на споживачів в опалювальний період.Актуальні теми: відеороз’яснення