Робота з боржниками в судовому порядку: за 2020 рік через Державну виконавчу службу стягнено понад 3,2 млн. грн.

2020-11-13 12:43:14,
image

Вже пройшов майже місяць від початку опалювального періоду 2020-2021 рр., але є чимало споживачів, які ще не розрахувалися з боргами за попередні періоди. І за перший місяць цього опалювального сезону рівень розрахунку сягає лише 13,9 % від нарахувань. Загальний борг населення перед КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго»  - 128 млн. грн.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №630 споживачі зобов`язані сплачувати за комунальні послуги до 20 числа щомісяця. Але є певна категорія мешканців, яка нехтує законодавством, накопичуючи заборгованість з місяця в місяць, з року в рік. 

На підприємстві постійно проводиться роз’яснювальна робота з боржниками. Спочатку працівники служби збуту розносять попередження споживачам про необхідність погасити заборгованість. Розуміємо, що частина боржників належить до соціально незахищених верств населення, саме тому підприємство завжди йде назустріч навіть злісним неплатникам, пропонуючи можливість реструктурувати борг і сплатити його частинами. Головна умова при реструктуризації – одразу сплатити 50% від усієї суми, решту – частинами протягом визначеного періоду. Крім цього, обов’язково необхідно сплачувати поточні нарахування.

Якщо вичерпано всі важелі впливу, коли споживач має можливість погасити борг добровільно, за справу береться юридично-договірна служба, вирішуючи справи в судовому порядку. За період з січня по жовтень 2020 року КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» подало понад 500 судових позовів на суму 13 млн. грн.

Загальна сума задоволених позовних вимог за 2020 рр. (по жовтень) складає 7,7 млн. грн.  

При подачі позовної заяви до суду позивач  (в даному випадку теплопостачальне підприємство) сплачує судовий збір. Після прийняття рішення судом на користь позивача судовий збір стягується з боржника. З 1 січня 2020 року відповідно до Закону України “Про судовий збір”  мінімальна ставка судового збору становить 2102 гривні (1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Після прийняття рішення суду на користь підприємства, справи  передають у Державну виконавчу службу. Наразі за 2020 рік через Державну виконавчу службу зі споживачів категорій «юридичні особи» та «населення» стягнено понад 3,2 млн. грн.

Відтак, у випадку вирішення справи в судовому порядку, якщо споживач нехтує розрахунками, можна потрапити під низку санкцій:

 • штрафи:  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №630 штрафні санкції нараховуються у розмірі 3%: якщо сума заборгованості, для прикладу, 5 000 грн., відповідно штраф буде  - 150грн.  У декого суми заборгованості перевищують 10 000, відповідно штраф буде  - 300 грн.  А є й боржники, які мають несплачені нарахування у розмірі понад 100 000 грн. Для таких боржників розмір штрафних санкцій відповідно дорівнюватиме від 3000 грн і вище відповідно до суми боргу. Є такі боржники, штрафи яких можуть перевищити 8 000 гривень.
 • виконавчий збір: після прийняття судом рішення про стягнення з боржника заборгованості, справа передається в органи державної виконавчої служби (ДВС). Відповідно до Закону України «Про державне провадження» з боржника стягується виконавчий збір – 10% від суми боргу, що підлягає стягненню.
 • Крім того, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.
 • Заборона виїзду та арешт майна: До боржників може бути застосовано заборону виїзду за кордон та накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно.
 • внесення до єдиного реєстру боржників: після передачі справи до Державної виконавчої служби, Ви автоматично потрапляєте до даного реєстру https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.

Підприємство змушене вдаватися до санкцій, адже так само, як споживачі повинні розраховуватися за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання вчасно, КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» повинно розраховуватися за ресурси, які використовує для надання послуг споживачам. Найбільша частка фінансів припадає на розрахунок за використаний природний газ перед НАК «Нафтогаз України». • 21100 Україна, Вінницька обл.,м.Вінниця, вул.600-річчя, 13
 • (0432) 43 34 95 (диспетчер)
 • (0432) 46 03 45 (група по роботі з населенням)
 • office@vmte.vn.ua
 • http://www.vmte.vn.ua
 • Пн-Чт: 8:00 - 17:00
 • Обідня перерва: 12:00 - 13:00
 • Пт-Сб-Нд: Вихідні